Zavrieť

Porady

chyba pri zrazkovej dani

ahojte, teraz som sa uplne zmiatla - mame dohodarov, kt. maju dohodnutu odmenu 2000,-/den.. odpracovali vsak 5 dni, co vychadza teda 10tis.Sk brutto (neuplatnuju si nezdanitelnu cast) - ja som za nich odviedla zrazkovu dan - urobila som asi chybu.. ako mam postupovat, ked ich prijem zavisi od poctu vykazanych prac.dni (dla vykazu prace) - mam odvadzat zrazkovu dan alebo...prosim poradte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Zrážkovú daň uplatníš vtedy, ak:
    1. zamestnanec nemá vo firme podpísané vyhlásenie
    2. a jeho príjem nepresiahne 5000,- Sk.
    Pre zdaňovanie sleduješ len tieto dve podmienky. Teda v jednom mesiaci môže byť zrážková daň a v druhom mesiaci nie.
    Čo sa týka opravy - to Ti poradiť neviem, snáď niekto skúsenejší.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stanicapap
    ahojte, teraz som sa uplne zmiatla - mame dohodarov, kt. maju dohodnutu odmenu 2000,-/den.. odpracovali vsak 5 dni, co vychadza teda 10tis.Sk brutto (neuplatnuju si nezdanitelnu cast) - ja som za nich odviedla zrazkovu dan - urobila som asi chybu.. ako mam postupovat, ked ich prijem zavisi od poctu vykazanych prac.dni (dla vykazu prace) - mam odvadzat zrazkovu dan alebo...prosim poradte
    ZD uplatňujeme iba pri HM do 5000.- za mesiac, ak sú splnené ost. podmienky jej uplatnenia. Takže v tomto prípade, mala byť daň zrazená normálna preddavková.

    skvarki je offline (nepripojený) skvarki

    skvarki
    Ked je to nad 5000,- Sk mesacne tak platis preddavkovu dan. Potom to davas normalne do stvrtrocnych prehladov a na konci roku do hlasenia. Platis to KS: 1144. Kedze si to zaplatila na zrazkovu dan tak napis na DU ziadost o preuctovanie.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    stanicapap
    ahojte, teraz som sa uplne zmiatla - mame dohodarov, kt. maju dohodnutu odmenu 2000,-/den.. odpracovali vsak 5 dni, co vychadza teda 10tis.Sk brutto (neuplatnuju si nezdanitelnu cast) - ja som za nich odviedla zrazkovu dan - urobila som asi chybu.. ako mam postupovat, ked ich prijem zavisi od poctu vykazanych prac.dni (dla vykazu prace) - mam odvadzat zrazkovu dan alebo...prosim poradte
    Keďže to bolo nad 5000,-Sk, mala to byť preddavková daň.
    Takže tak ako bolo písané v predchádzajúcom príspevku, treba napísať žiadosť o preúčtovanie tejto zrážkovej dane na preddavkovú a normálne ju uviesť aj do prehľadu. So správkyňou na DÚ sa dohodlni, či ešte treba urobiť niečo iné.

    chyba pri zrazkovej dani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.