Zavrieť

Porady

Oznámenie o zrazkovej dani pre DU

Pekny den vsetkym poradakom,

neviete mi poradit kde by som nasla vzor "oznamenie o zrazkovej dani" pre danovy urad, ktore treba predkladat do 15 v danom mesiaci ak ma zamestnavatel zamestnancov ktorych prijem nepresiahol 5000,- Sk a neuplatnuju si ziadne zľavy?
Usporiadat
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Ešte rozširim otázku. Ked je dohoda za 1/2006,vyplatená v 2/2006 je to do 15.3.2006.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Klilkni sem, máš tam vzor od Maríny:
http://www.porada.sk/t19659-p3-zrkov...o-5000-sk.html
0 0
48912 48912

48912 je offline (nepripojený) 48912

apsgroup
Ešte rozširim otázku. Ked je dohoda za 1/2006,vyplatená v 2/2006 je to do 15.3.2006.

Dohoda za 01/2006 tak to malo byt oznamene a odvedene do 15.02.2006.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Zrážková daň - za január 2006 oznámená a odvedená do 15.3.2006.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nie je to pravidlom. Dohoda o VP môže byť uzavretá napr. na obdobie 1.1.-28.2. s tým, že v dohode je uvedené, že dohodnutá odmena bude vyplatená po ukončení práce. Oznámenie sa odovzdá na DÚ po zúčtovaní odmeny a zrazení dane. To môže byť napr. 1.3. Termín v tomto prípade je do 15.4.
0 0
pavúčik pavúčik

pavúčik je offline (nepripojený) pavúčik

Mne správkyňa dane povedala, že stačí oznámenie formou listu v znení :
Dňa 15.02.06 sme Vám poukázali zrážkovú daň v sume ... Sk z účtu na účet, VS.
Nič viac. Žiadne rozpisovanie jednotlivých zamestnancov.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

pavúčik
Mne správkyňa dane povedala, že stačí oznámenie formou listu v znení :
Dňa 15.02.06 sme Vám poukázali zrážkovú daň v sume ... Sk z účtu na účet, VS.
Nič viac. Žiadne rozpisovanie jednotlivých zamestnancov.
Ja som dostala z Daňového úradu vzor Oznámenia platiteľa príjmu o zrazení sumy na zabezpečenie dane ktorý prikladám
Naposledy upravil TatianaM : 14.11.08 at 06:50
0 0
miroj miroj

miroj je offline (nepripojený) miroj

TatianaM
Ja som dostala z Daňového úradu vzor Oznámenia platiteľa príjmu o zrazení sumy na zabezpečenie dane ktorý prikladám
Toto predsa nie je oznámenie pre daň vyberanú zrážkou podľa §43! Je to oznámenie o zabezpečení dane podľa §44.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Konečne!!! Tak sme sa dočkali. Už je na svete.
0 0
NOKIA NOKIA

NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

Marína
Konečne!!! Tak sme sa dočkali. Už je na svete.
Hurááá, to sa zase DÚ zapotil, informácia je zverejnená 22.2.06, tlačivo doplnili 16.3., - ale tento dátum doplnenia tlačiva tam pre istotu neuviedli, /termín podania oznámenia je 15.//.
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Marína
Konečne!!! Tak sme sa dočkali. Už je na svete.
Ja som aj v marci použila tlačivko od Maríny (podľa mňa je lepšie a prehľadnejšie) a rada by som ho používala aj naďalej. Myslíte, že je to možné?
0 0
skocka skocka

skocka je offline (nepripojený) skocka

matka - podnikateľka
Pekný deň,

pri prezeraní Oznámenia mi nie je jesné, čo sa uvádza v riadkoch 01, 02, 03 v stĺpci Druh zdaniteľného príjmu. Uvádzam tam posupne do jednotlivých riadkov údaje o zamestnencoch:
napr.
01 hlavný pracovný pomer Jožko Mrkvička
02 dohoda o vykonaní práce Janka Hladká ...
a uvediem toľko riadkov, koľko mám zanestnancov,
alebo do jednotlivých riadkov dávam sumáre za príslušné pracovné pomery a dohody?
Na stránke daňového úradu som našla len odvolávky na § 43 ods.3 písm. j), ktorý však nevysvetľuje spôsob vypĺňania Oznámenia.

Ďakujem za rady a vysvetlenia.

Skočka
0 0
keri keri

keri je offline (nepripojený) keri

Nerozumiem... Teraz: ak mam len dohodarov, tak sa uz nebude posiel "Hlasenie o ...." za predchadzajuci kvartal (cize za 1.Q/06 do 30.04.06),ale sa bude podavat mesacne hlasenie o zrazkovej dani?
Alebo mam v tom chaos?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Kvartálne hlásenia sa budú podávať naďalej, na tlačivo Oznámenie platiteľa o zrazení a odvedení dane vyberanou zrážkou, budeš mesačne nahlasovať iba tých pracovníkov, ktorým si zrazil daň zrážkou zo mzdy 5 000,- Sk.
0 0
enave enave

enave je offline (nepripojený) enave

Vraciam sa k tejto téme, pretože ja som až dnes našla na stránke DR SR tolačivo "Oznámenie platiteľa dane o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou". Ak ho odovzdám dnes za január a február, hrozia mi nejaké sankcie zo strany Daňového úradu za oneskorené podanie oznámenia ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

enave
Vraciam sa k tejto téme, pretože ja som až dnes našla na stránke DR SR tolačivo "Oznámenie platiteľa dane o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou". Ak ho odovzdám dnes za január a február, hrozia mi nejaké sankcie zo strany Daňového úradu za oneskorené podanie oznámenia ?
Za neskoré podanie sú stále sankcie, sú uvedené priamo v zákone. Najmenej 2000.-
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Záleží od prijatia platby. Zrážková da sa má zaplatiť do 15. dní nasledujúceho mesiaca od prijatia platby.
0 0
enave enave

enave je offline (nepripojený) enave

Viem, že nepodanie štvrťorčného prehľadu, alebo ročného hlásenia sú sankcie min. 2.000,- Sk. Ale je to určite aj za toto oznámenie o zrážkovej dani? Daň sme odviedli načas spolu s ostatnou daňou zo závislej činnosti na ten istý účet.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

enave
Viem, že nepodanie štvrťorčného prehľadu, alebo ročného hlásenia sú sankcie min. 2.000,- Sk. Ale je to určite aj za toto oznámenie o zrážkovej dani?
Neboj sa teraz dopredu, uvidíš ako bude. Možno nie.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Enave, neplaš sa, ja na Tvojom mieste by som napísala dodatočne oznámenie, že si odviedla zrážkovú daň za ktorý mesiac a koľko a odniesla na Daňový úrad. Vždy radšej pozde ako vôbec. Keď som odviedla zrážkovú daň za január, volala som na Daňový úrad, či je nejaké tlačivo na oznámenie a pracovníčka mi nevedela ani poradiť. Nakoniec som sa jej pýtala, či mám napísať aspoň nejaký prípis /čo som sa dočítala na PORADE/ a ona odpovedala, že môžem. Takže tieto začiatky sú také, nevie ani jedna ani druhá strana, čo je správne. No už máme tlačivo a tak budeme oznamovať podľa predtlače, kde zase mne nie sú jasné tie riadky. Dúfam, že niekto skúsený z PORADY zase poradí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať