Zavrieť

Porady

Kalkulačka na LPG

Máme auto na LPG. Vie niekto, ako vypočítať spotrebu plynu na 1 km? Je na internete nejaká online kalkulačka na takýto výpočet? Na výpočet benzínu je, ale na výpočet LPG nemôžem nájsť. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Mal som 2 auta na lpg. Prvé vedelo celé leto jazdiť na plyn, druhé už riadil počítač a štartovalo a zohrievalo sa na benzín. Pri prvom by sa dala v lete spotreba lpg vypočítať, druhé by asi muselo mať prietokomer plynu. Počítaj si náklady, nie spotrebu, lebo stále jazdíš aj na benzín a studený motor papá najviac.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Tiez akosi nerozumiem...
    Je to firemne auto a potrebujes cosi vykazat / zauctovat?
    Je to sukromne auto a chces sa vytesovat ako lacno jazdis?
    V oboch pripadoch rovnako ako aj s benzinom ci naftou - mnozstvo alebo cena deleno pocet prejdenych km. Nepotrebujes speci kalkulacku na nete, ak nevies delit v hlave ci na papieri, pouzi mobil, excel, scot,...
    V com je problem?
    Naposledy upravil vicktor : 13.09.17 at 07:46

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A vari naozaj?
    Správna otázka = správna odpoveď
    http://bfy.tw/Dt0x
    to isté
    http://cs.lmgtfy.com/?q=spotreba+lpg+kalkulacka

    Len trochu hlavu používať!
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tamarameg no to si viem aj ja dať do googlu, ale nevyznám sa z tých stranok ďalej. Vieš mi aj poradiť, kde je prene taká kalkulačka, kde si vypočítam koľko ma výjde spotreba plynu na 1 km?
    buchač Noooo...ja teda odpoveď na danú otázku veru neviem...ešte som sa takou malichernosťou veru nezaoberal a ani veru nemienim.

    Spotrebu na 1 km nevypočítaš ani len pri benzíne alebo nafte.
    Teda, aj vypočítaš, no ale to nebude presné...a to nikdy !!!
    Spotreba sa udáva zásadne priemerná, prípadne okamžitá (ak má auto palubný počítač).
    tamarameg Ale spotreba benzínu v € na 1 km sú kalkulačky na internete na to :-/
    buchač Tvrdím snáď opak, že nie sú ?

    - Vezmi auto, natankuj do plna benzín...a vyber sa na nejakú trasu. Po 50 km sa otoč a choď na benzínku a doplň palivo. Zapíš počet natankovaných litrov.
    - Potom sa vyber na inú trasu. Zopakuj postup.
    Počet natankovaných litrov sa bude líšiť...možno len o decinky, ale BUDE.
    - záleží od nohy, od vodiča, od štýlu jazdy...a dokonca aj od dennej hodiny.

    Rozumieme sa ?

    Tie kalkulačky na nete sú len také informatívne.
    misoft http://www.lpg-flavia.sk/sk/kalkulacka

    Inak: pokiaľ máš priemernú spotrebu pre benzín - pridaj cca 20% a máš spotrebu plynu.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.