Zavrieť

Porady

Zamestnanec odišiel zo zamestnania bez podania výpovede

co mám robiť ked mi zamestnanec nenastúpil do práce uz tretí deň, volala som mu, že on podáva výpoved a donesie mi ju zajtra. Vôbec nerešpektuje výpovednú lehotu, ani nič. dovolenku má vyčerpanú do konca roka. ako mam postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dat mu absencie. Nahlasit ich v poistovniach a cakat.
    A tahat tie absencie dostatocne dlho, tak do novembra by som mu PP neukoncila (pokial neprinesie vypoved)
    Ak vypoved prinesie a nedodrzi vypovednu dobu a ma postih za jej nedodrzanie v zmluve, tak vymahat aj ten.
    2 dni dovolenky za kazdy den absencie mu mozes kratit z naroku, teda celu tohtorocnu dovolenku bude mat precerpanu.
    A potom od neho vymahat spat peniaze za precerpanu dovolenku.
    kika323 Ďakujem pekne. Ešte sa chcem opýtať na tú výpovednú dobu. On ju nechce dodržať a v zmluve sa odvolávame na § 62 Zákonníka práce, ale nie je tam napísaná žiadna pokuta. Čo máme robiť s tým. Jednoducho rešpektovať jeho odchod alebo sa s tým dá niečo urobiť.
    ivka70 Ak tam nemate spomenutu pisomne penaznu nahradu, potom mu nemozeteju nemozete od neho ziadat.
    Tu absenciu mu ale do konca VD davat mozete a rovnako ziadat nahradu za celu dovolenku, na ktoru by mu vznikol narok do konca PP.

    Zamestnanec odišiel zo zamestnania bez podania výpovede

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.