Zavrieť

Porady

Sklad - A alebo B?

Ahojte, uz som citala predosle temy, ale aj tak by som chcela nejaku "strucnu" odpoved, ktoru som tu nenasla ... mozeme sa rozhodnut, ze budeme viest nieco na sklade a nieco nie? Asi nie, vsak? Nasi ma presviedcaju, ze to tak mozeme robit, skratka nieco na skald prijmeme ale nieco nie. Ja ich neviem presvedcit, ze sa pouzíva bud spôsob A - vedenie skladu alebo spôsob B - inventúra na konci roka, bez vedenia skladovej evidencie. Podla mna sa to nemoze kombinovat. co vy na to?
dakujem
Usporiadat
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

Bambi23
Ahojte, uz som citala predosle temy, ale aj tak by som chcela nejaku "strucnu" odpoved, ktoru som tu nenasla ... mozeme sa rozhodnut, ze budeme viest nieco na sklade a nieco nie? Asi nie, vsak? Nasi ma presviedcaju, ze to tak mozeme robit, skratka nieco na skald prijmeme ale nieco nie. Ja ich neviem presvedcit, ze sa pouzíva bud spôsob A - vedenie skladu alebo spôsob B - inventúra na konci roka, bez vedenia skladovej evidencie. Podla mna sa to nemoze kombinovat. co vy na to?
dakujem
Ja účtujem spôsobom A na sklad, ale vo vnútropodnikovej smernici mám napísané, že nákupy materiálu do 1.000,- Sk bude účtovná jednotka dávať priamo do nákladov a audítorka mi to odobrila. Takže to svojim spôsobom kombinujem - riadim sa vnútropodnikovou smernicou a zatiaľ žiadny problém pri kontrolách
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja len dodám, že nákupy účtované priamo do spotreby môžu byť v smernici vymedzené rôzne, niele do 1000 Sk.
Napríklad druhy materiálov (hlavné režijné - kancelárske, čistiace, náhradné diely,...)
ale aj výrobné, napr. rôzne pomocné (mazadlá, oleje, paier, .. povrazy, laná, ....... ) vždy však do výšky potrieb v danom účtovnom období.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Do akej miery je potrebné mať túto smernicu? Prípadne ak ju niekto má spracovanú, nejaký hrubý náčrt poslať.
Ďakujem
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Bambi23
Ahojte, uz som citala predosle temy, ale aj tak by som chcela nejaku "strucnu" odpoved, ktoru som tu nenasla ... mozeme sa rozhodnut, ze budeme viest nieco na sklade a nieco nie? Asi nie, vsak? Nasi ma presviedcaju, ze to tak mozeme robit, skratka nieco na skald prijmeme ale nieco nie. Ja ich neviem presvedcit, ze sa pouzíva bud spôsob A - vedenie skladu alebo spôsob B - inventúra na konci roka, bez vedenia skladovej evidencie. Podla mna sa to nemoze kombinovat. co vy na to?
dakujem

Ja mám tiež problém so skladom. Vedel by mi niekdo poradiť, alebo odporúčiť ma na nejakú linku? Ja ju tu hľadám už dva dni.

No prebrala som účtovníctvo po starej pani účtovníčke - vštko spracuvávala ručne. Prebrala som to od 7 mesiace. No ide o malú cukráreň. Predáva sa tam všetko čo by mala cukráreň mať teda sladkosti, cukrovinky, slané pochutiny, alkoho, zákusky, torty na objednávku a tááááááák. Zaujímalo by ma skladové hospodárdtvo. Je tu potrebné viesť skladové karty príjemky a výdajky? Ide o to, že SZČO nemá žiaden sklad.Všetko čo nakupuje sáva priamo do predaju. Týždene asi 6 dodávatelia prídu a donesú rôzny tovar, ako mám postupovať. Čo s tým robiť. Pani predomnou žiadnu skladovú evidenciu neviedla, pretože SZČO tvrdila, že nič také nepotrebuje. Postupovala správne?

A ešte otázku dnes dom tam v tej cukrárni bola, čo by ma malo zaujímať a prizvukovať SZČO aby tam mala - myslím papiere. Napríklad nemala tam vyvesené bezpečnostné predpisy ani evakuačný plán. Pritom som si všimla, že medzi papiermi bol zatúlaný. Nemal ´by byť niekde vyvesený?

Viem, že je toho veľa ale v oblasti prevádzok som vlastne nováčik.

Ďakujem krásne.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

to som zabudla napísať, že spomínana SZČO má manžela ktorý ma dedinskú krčmu a tiež by chceli aby som im robila papiere. Tak mi prosím poradte čo robiť a ako to robiť aby to bolo naozaj správne.

Ďakujem ešte raz
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Je tu potrebné viesť skladové karty príjemky a výdajky? - áno
Potrebuje mať vypracovaný ešte aj HACCP.
...alkoho - nezabudni na Colný úrad
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

to mám vážne na všetkých tých cca 3000 položiek robiť skladové karty? A ako t tam zapisovať výdaje každý deň? Alebo ako vlasten to robiť. HACCP má treba ho mať na viditeľnom mieste? A čo s tým bezpečnostným predpisom treba aby bol na viditeľnom mieste? Colnica mi bola hneď jasná, študovala som to už tu na PORADE.
Ďakujem ešte raz leknak - ináč rýchlovka!!!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pozri si túto tému, tu bol tiež sklad rozoberaný, je tam aj dobrá príloha od "Manual".
http://www.porada.sk/t9775-p5-skladova-evidencia.html
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
HACCP musí mať v prevádzke - tam kde sú potraviny, a jeho obsah musia poznať aj zamestnanci, proste všetci, ktorí prídu do kontaktu s potravinami.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

lenkak
pozri si túto tému, tu bol tiež sklad rozoberaný, je tam aj dobrá príloha od "Manual".
vieš nerada priznávam....
... ale budem rada ak ma naviguješ, vieš nejako sa tu neviem vysomáriť. Hrabem sa tu ako sa dá a snažim sa všetko nasať, ale aj tak sa neviem ešte orientovať.
Ďakujem
toria
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Klikni si na priložený link, a zobrazí sa Ti téma, ktorú som Ti do linku napísala.
http://www.porada.sk/t9775-p5-skladova-evidencia.html

Treba používať vyhľadávanie.
V pravo hore máš ikonu Vyhľadávať tam zadáš slovo, napr. skladová evidencia, a zobrazia sa Ti tému s touto problematikou.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

lenkak
pozri si túto tému, tu bol tiež sklad rozoberaný, je tam aj dobrá príloha od "Manual".
http://www.porada.sk/t9775-p5-skladova-evidencia.html
Ďakujem Ti, krásny večer!
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

lenkak
HACCP musí mať v prevádzke - tam kde sú potraviny, a jeho obsah musia poznať aj zamestnanci, proste všetci, ktorí prídu do kontaktu s potravinami.
jasné, Ďakujem

Čo sa týka toho skladu mám to všetko prerobiť od začiatku roka?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
to záleží od Teba, ale pre kľud duše, ja by som postupne všetko podorábala.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
to záleží od Teba, ale pre kľud duše, ja by som postupne všetko podorábala.
Určite aj ja by som to prerobila, lebo ak sa rozhodneš to napraviť na konci roku, už toho bude podstatne viac! A naprávať staré "hriechy" je veru fuška!
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

ondrejvla
Určite aj ja by som to prerobila, lebo ak sa rozhodneš to napraviť na konci roku, už toho bude podstatne viac! A naprávať staré "hriechy" je veru fuška!
viete baby pre mňa je už to náročné, že po tej predcháídzejúcej pani účtovníčke všetko nahadzujem do PC, keďže paninka zo starej školy všetko robila ručne. NO des!!!
Ozaj
Stretli ste sa s tým, že dáva niekto benzín do nákladov, nemá auto, má zmluvu o prenajatí auta od manžela a on nezaplatil cestnú daň? Dá sa to vôbec? A ešte niečo. Dnes som bola v papiernictve a keď som si pýtala oraziť bloček, predavačka mi povedala, že nemusí byť do nákladov orazený bloček. Ako to teda je? Bola som z toho dosť vybitá.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pozri
http://www.porada.sk/t20427-peciatky...ght=pe%E8iatka
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skús
http://www.porada.sk/t4844-sukromne-...o+nezaraden%E9
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

pozrela som ďakujem.
No ale čo s tým benzínom.
A ešte jedno:
ja som mala u klienta daňovú kontrolu za rok 2004 a oni mi povyhadzovali asi dva doklady z registračnej pokladne práve pre to, že namali pečiatku. Postupovali správne? Odrátali mu to od výdavkov a doplatil daň z príjmu bolo to nejakých 350,- korún. Bol to dobrý postup?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
záleží aké náležitosti mal ten doklad.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať