Zavrieť

Porady

Sklad - A alebo B?

Ahojte, uz som citala predosle temy, ale aj tak by som chcela nejaku "strucnu" odpoved, ktoru som tu nenasla ... mozeme sa rozhodnut, ze budeme viest nieco na sklade a nieco nie? Asi nie, vsak? Nasi ma presviedcaju, ze to tak mozeme robit, skratka nieco na skald prijmeme ale nieco nie. Ja ich neviem presvedcit, ze sa pouzíva bud spôsob A - vedenie skladu alebo spôsob B - inventúra na konci roka, bez vedenia skladovej evidencie. Podla mna sa to nemoze kombinovat. co vy na to?
dakujem
Usporiadat
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

prepáč ten odkaz na tie PHM som si všimla až teraz. Ešte raz veľká vďaka.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Prešla som si tému a zaujímalo by ma:

sme stavebná firma - teraz už aj s.r.o. Materiál na stavby sa u nás nakupuje takým spôsobom, že ho objednáme toľko, koľko potrebujeme a dodávateľ ho dovezie priamo na stavbu. Zriedka sa stane, že ide niečo na sklad.

Na faktúre alebo dodacom liste pri fa je potom napísaný názov stavby. Aj takýto materiál musím zapísať na skladové karty - príjem a výdaj, aj keď mi fyzicky neprejde cez sklad? Nie sú to malé sumy, určite ste viacerí takí, čo takto obstarávate materiál. Ako to teda účtujete?

Dá sa to vyriešiť smernicou?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ZuzanaP
Prešla som si tému a zaujímalo by ma:

sme stavebná firma - teraz už aj s.r.o. Materiál na stavby sa u nás nakupuje takým spôsobom, že ho objednáme toľko, koľko potrebujeme a dodávateľ ho dovezie priamo na stavbu. Zriedka sa stane, že ide niečo na sklad.

Na faktúre alebo dodacom liste pri fa je potom napísaný názov stavby. Aj takýto materiál musím zapísať na skladové karty - príjem a výdaj, aj keď mi fyzicky neprejde cez sklad? Nie sú to malé sumy, určite ste viacerí takí, čo takto obstarávate materiál. Ako to teda účtujete?

Dá sa to vyriešiť smernicou?
Ja to mám riešené smernicou, máme prakticky rovnakú situáciu. Účtujem spôsobom B. Skladovú evidenciu - karty si vediem pre vlastnú potrebu akurát u plechov /tabule/ 2000 x 1000 mm, pretože sa nakúpi jednorázovo aj 300 m2 plechu a ten sa postupne míňa. Príjemka na sklad a výdaj zo skladu ku konkrétnej zákazke podľa vystavenej fakrúry.
Pekný deň želám...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
http://www.porada.sk/t9775-skladova-evidencia.html

v tomto linku je napísané, že ten kto účtuje spôsobom B musí mať presnú skladovú evidenciu. Ak som tomu správne pochopila:

pre mňa je lepšie účtovať spôsobom B, všetko do spotreby, ALE ak mi nejaký materiál zvýši - dám ho do skladu, zapíšem na skladové karty, príjem, výdaj všetko zachytávam. Takto to bolo myslené?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ak účtuješ spôsobom B, na sklad dáš materiál, ktorý si zistila ako nespotrebovaný pri inventarizácii na konci roka, a o to upravíš účet 501.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Pri evidencii skladu treba viesť skladové karty + príjemky a výdajky. Všetko vediem na PC, skladové karty priebežne, na konci roka vytlačím. Ale je potrebné mať v papierovej - tlačenej forme aj príjemky/výdajky, alebo tie stačí mať v PC, resp. zálohované na nejakom nosiči?
Vie ma niekto niekam (predpis) nasmerovať?
Naposledy upravil Gabi03 : 18.09.06 at 12:56
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Zdravím,
všetko som si popozerala, aj tie priložené linky. Rozumiem tomu správne, keď tvrdím, že postup pri spôsobe B je nasledovný:
nákup tovaru účtujem 504/221 celý rok. Mám skladové karty, kde značím tento nákup, ale neznačím spotrebu. Lebo neviem načo by som ju značila, keď v účtovníctve je všetko ako spotrebované. Na konci roka urobím inventarizáciu a to čo nájdem na predajni ako nepredané, zaúčtujem 132/504 a doplním aj skladové karty. Potom pri otváraní účta počiatočný stav na 132 mám to, čo nebolo predané do 31.12.. A pri otváraní kníh urobím zasa zápis 504/132. A znovu mám 132 nulovú.
Alebo spôsob B spočíva len v tom, že nemusím účtovať o pohybe zásob, ale evidovať ich v karte musím?
Predtým ako som začala písať, mám pocit, že mi tento problém bol jasnejší a kým som dopísala, som tam, kde som bola pred dvoma dňami, t.j. na začiatku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať