Zavrieť

Porady

Nemám fakturu

Dobrý deň,
Mam taky problem, nakúpila som tovar z Maďarska z Monori Center dostala som papier na jedno píše DODACÍ LIST a na druhom DOKLAD O KÚPE. To by bolo v pohode ale v jednom obchode som dostala len maly papier kde napísala len počet tovaru a cenu za všetko. Žiadna faktúra žiaden doklad o kúpe len čistý maly papier. Neviem ci teraz ten tovar mam predať alebo nie. A druhá otázka je vo velkoskladu odomna nepýtali žiadne IČ DPH, DIČ ani IČO. Pýtala som sa ci tovar mi predávali s DPH povedali ze áno alen nevyzeralo to presvedčivo. Tak teraz neviem ci mam platiť DPH s tovaru a prihlásiť sa ako dobrovoľný platca. Viete mi poradiť už som zúfalá.ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 27.11.17 at 17:22
misoft Zuzi.kl: ten druhý obchod by mi ako obchodníkovi "nevoňal" - predaj bez dodacích listov, alebo dokladov o zaplatení - ten obchod nebol celkom kóšer..... pretože takto sa predáva buď na čierno dovezený tovar, nepreclený tovar, tovar neschválený na EU trh. Teda obrovská ČERNOTA.
Zuzi.kl Ale ako to je mozne ved Monori Center sú veľkosklady. Tak teraz neviem co mam robit.
A ešte mám jednu otázku keď mi s nou budete vedieť pomôcť od druhých obchodov som dostala dodací list a od ďalšieho doklad o kúpe to je v pohode? Začínam ešte len takže neviem ako to chodí. Ak je platca DPH dodávateľ tak ja ako neplatca dph si dám prirážku ku kúpnej cene ale DPH neplatim alebo ako ?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času
Ahoj prosím ta
Mám záujem o tovar z monori v Budapešti
Da sa tak vybrat aj tovar taliansky ? Čo Maďarska značka misqo či ako sa to pise

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.