Zavrieť

Porady

Aky mam narok?

Dobry den ahoj.
Viem ze to tu urcite niekde je ale uz dve hodiny citam prispevky a stracam sa.Nakolko potrebujem poradit najlepsie do vecera az viem co v pondelok robit. Ide o to ze pocas RD som bola aj zamestnana. Pracovny pomer trval od 1.6.2008 do 3.3.2015 a pracovny pomer skoncil vypovedou firmy kvoli konkurzu firmy a vyplatili mi odstupne aj dovolenku z garancneho fondu.
Od 18.11.2015 do 31.8.2017 som bola zamestnana. Firma skoncila na slovensku. Dostala som vyplatene mesacne odstupne aj preplatenu dovolenku.
Od 1.9.2017 som nastupila k novemu zamestnavatelovi ale zial dal mi minimalnu mzdu. Nie som tam spokojna a chcem odist. Mam narok na podporu kedze splnam podmienku za posledne 3 roky mat 2 roky poistenie ale netusim z coho sa mi bude vypocitavat podpora???? Bude sa mi tam zapocitavat aj to odstupne z tohto roku? Alebo tento PP mi to vsetko pokazi?
Dokedy sa mozem najneskor prihlasit na UP aby som mala narok na podporu.
Ak by som sa na PN z coho sa mi vypocita marodka???
Velmi dakujem za pomoc v mojej dileme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    podľa toho, čo píšeš - tak v prípade akéhokoľvek skončenia PP a následného zaevidovania sa na UPSVaR budeš splňať podmienky pre nárok na dávku v nezamestnanosti.
    a výška - pozri si na výplatných páskach VZ na PvN - počíta sa z obdobia 2 roky pred zaradením do evidencie UoZ.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matulienka.d Ak to chapem spravne... pocita sa mi prijem od 18.11.2015 doteraz a zvysne dni aby som mala tych 730 dni si mam este pripocitat z pracovneho pomeru ktory bol ukonceny 3.3.2015???
    veronikasad K akému dátumu chceš skončiť pracovný pomer ? Zrejme doneste v skúšobnej dobe...
    matulienka.d Ano mam skusobnu dobu od 1.9.2017 na 3 mesiace a potom zmluvu na neurcito... a urcite do konca septembra chcem ukoncit PP
    veronikasad Ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe treba zamestnávateľovi oznámiť písomne aspoň tri dni vopred. Na ÚP sa treba ísť zaevidovať to 7 kal.dni od skončenia pracovného pomeru.

    Dávka v nezamestnanosti ti bude vypočítaná z posledných 24 kalendárnych mesiacov.
    matulienka.d To znamena ze ked som bola v obdobi pred 18.11.2015 len na rodicovskom a bez zmluvy nesplnam podmienku poslednych 24mesiacov....? Ospravedlnujem sa. Som z tohto puk.
    veronikasad Splnia, započíta sa príjem aj obdobie len kedy si v posledných 24 mesiacoch príjem mala.

    Podstatné je aby si mala 730 dní poistenia v posledných troch rokoch.
    matulienka.d Ahaaaaa uz chapem. Dakujem velmi prevelmi. Som trosku kludnejsia. Velmi si mi pomohla. Ani nevies ako.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podpora sa pocita z poslednych 2 rokov pred evidenciou na UP.
    Zapocita sa aj prijem z novej prace, ak bol prijem zvysnhch napr. 23 mesiacov vysoky a len jeden mesiac nizky, az taky vely vplyv na priemer to nema.
    Odstupne a preplatena dovolenka, ak bolo vyplatene v mesiaci, kedy si pracovala, sa pocitaju, ak si vsak cely august bolana RD, PN, tak z nich nebolo odvedene poistenie v nezamestnanosti a nemaju vplyv na vysku podpory.
    matulienka.d Dakujem velmi pekne. Pn som nebola pocas celeho zamestnania. Poctivo som pracovala az do posledneho dna. A od 1.9.pokracujem v praci. Ale.zial je to tam zle. Takze odstupne aj dovolenku mam na vyplatnej paske spolu s vyplatou za mesiac august.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.