Zavrieť

Porady

Odkúpenie zabehnutej prevádzky - ako postupovať?

Ahojte, klientka je majiteľkou svadobného salónu. Je SZČO. Má možnosť odkúpiť prevádzku svadobného salónu v inom meste, čiže by mala ako pobočku. Aký je postup, čo sa účtovania týka? Predpokladám, že predávajúca vypracuje nejakú zmluvu o odkúpení. No čo všetko by taká zmluva mala obsahovať? Taktiež bue musieť predávajúca urobiť inventúru zásob a odpredať ich mojej klientke. To všetko musí byť zapracované v zmluve, však? Viem, že moja klientka si musí vybaviť nájom, elektrárne.
Prosím Vás o radu, čo všetko a aké povinnosti ohľadom kúpy prevádzky mám ja, ako ext.. účtovníčka? Píšem tu, lebo viac hláv, viac rozumu. A ja nechcem na nič zabudnúť. Ďakujem Vám veľmi pekne za Váš čas a ochotu poradiť.
3 komentárov     zbaliť
Mila123 ŽÚ a hygiena,
mondes Áno, to viem, len som to nenapísala. Ďakujem. No to všetko sú povinnosti majiteľky. Ale mňa by skôr zaujímalo, že čo mám od toho čakať ja, ako účtovníčka. No myslím si, že tým, že moja klientka už je SZČO a jeden salón už má, tak nič zvláštne to pre mňa nebude, len začať účtovať na základe dokladov novú prevádzku. Ale napr. čo s inventúrou od predošlej majiteľky? Mala by urobiť aj inventúru na zariadenie? A všetko zahrnúť do zmluvy? Apropo, aký typ zmluvy je v tomto prípade najvhodnejší. Ďakujem.
Mila123 ERP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Odkúpenie zabehnutej prevádzky - ako postupovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.