Zavrieť

Porady

Musim podpisat ponukanu pracovnu zmluvu?

Dobry den,

pani z UPSVARU ma poslali na vyberove konanie (samozrejme na inferiorne pracovne miesto - minimalna mzda... samozrejme nikdy neponukaju pracu z oboru, aj ked neviem preco ked su priamo dostupne na ISTP...) kde som to samozrejme bol nuteny podpisat kedze som sa nechcel dostat do "dlhovej spiraly" (vyradenie z evidencie...),

nasledne som cestoval na druhe kolo k "zamestnavatelovi". tam som mu podpisal dane tlacivo kde bolo uvedeny den nastupu a tlacivo som zaniesol na UPSVAR.

Otazka je, kedze som este nepodpisal pracovnu zmluvu, ci som povinny ju prijat v takom zneni ako mi ju dany "zamestnavatel" predklada.


To znamena ci ma mozu nutit podpisaovat aj vyslovene nezmyselnu zmluvu, alebo ci stale mozem trvat na mojom suhlase o ponukanu pracovnu poziciu no mam vyhrady k pracovnej zmluve a mozem ziadat jej zmenu.


(alebo este inak, ak nepodpisem predlozenu pracovnu zmluvu, ci ma UPSVAR pravo ma z evidencie vyradit )

DAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Toľko rečníckych otázok pokope... Zhrniem to: nik ta nenúti by evidovaný na úrade práce. A ak teda chceš, tak musíš dodržiavať podmienky. Samozrejme, že ťa môžu vyradiť pre nespolupracu. A áno, zamestnávatelia a úrad prace spolupracujú. A pani na úrade práce si nahodila do systému, že máš nastúpiť tam a tam. Myslíš, že si to nevšimne, keď k nej budeš naďalej chodiť?
    Ty im vyčítaš, že ťa neposielaju na miesta z istp? Ale tam máš chodiť sam. Na koľkých pohovoroch na tie "lepšie" pozície z ISTP si bol? Prečo tam nie si už zamestnaný?
    ivka70 27.09.17 04:32 odstránil(a) z Porady

    Musim podpisat ponukanu pracovnu zmluvu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.