Zavrieť

Porady

prispevok ztp

Zdravím , Mam taký problém , podla posudku ztp som bol starého posúdený v roku 2006 nad 70% ZTP s doprovodom Poberám stále opatrovateľský aj príspevok na benzín ,do dnes ešte nemám novy posudok zo sociálneho . Problém je v tom ,začal som tento rok biologickú liečbu na RS , kde sú tiež podmienky na liečbu do určitého postihnutia a tak sme sa s doktorom dohodli , že prižmúri obe oči a napíše mi lepši stav ako v skutočnosti je pre prísne kritéria poisťovne,aby som mohol liečbu podstúpiť. .Kedže mi ide o zdravie v prvom rade a som vďačný už za tuto za každú a za každú novu šancu v liečbe , tak sa nechcem držať príspevkovou a nejak to postihnutie zvládnem aj sam za pomoci rodiny , len sa obávam ,že mi invalidnému dôchodcovi dajú spätnému návratu príspevkovou od dna zníženia známky postihnutia edss ako je naša DG hodnotená. Moje svedomie to trápi , že stále poberám príspevok na ktorý by som asi po novom hodnotení stavu nemal nárok pravdepodobne hodnotenie od 50%-do 60% aspoň čo som počul od prípadov s rovnakou DG , ci mam zmenu nahlásiť alebo čakať na kontrolu na sociálnom úrade a či sa spätne vracajú príspevky od kedy mi bol stav zmenený ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.