Zavrieť

Porady

Rodičovský príspevok a HPP

Som momentalne na materskej , poberam rodicovsky prispevok. Ak sa mi podari, chcela by som nastupit do prace. Ak si dobre pamatam, zakon umoznuje pracovat aj zaroven poberat rodicovsky prispevok. Nic sa nezmenilo? Ake su podmienky? Je potrebne to aj niekde nahlasit ze mam prijem? Pokial by som chcela opat male babetko a poberala by som rodicovsky prispevok a zaroven aj pracovala, z coho by sa mi vypocitavalo materske?
Kedze nemam vela casu sa borit v zakonoch, prosila by som o radu. Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    adinka55
    Som momentalne na materskej , poberam rodicovsky prispevok. Ak sa mi podari, chcela by som nastupit do prace. Ak si dobre pamatam, zakon umoznuje pracovat aj zaroven poberat rodicovsky prispevok. Nic sa nezmenilo? Ake su podmienky? Je potrebne to aj niekde nahlasit ze mam prijem? Pokial by som chcela opat male babetko a poberala by som rodicovsky prispevok a zaroven aj pracovala, z coho by sa mi vypocitavalo materske?
    Kedze nemam vela casu sa borit v zakonoch, prosila by som o radu. Vopred dakujem.
    Môžeš pracovať a zároveň poberať rodičovský príspevok, ak zabezpečíš dieťatku opateru v jasliach, alebo u starej mamy a pod. Nesmieš ho dať do štátnej škôlky, pretože v tom prípade stratíš nárok na rodičovský príspevok. Ak budeš pracovať na pracovnú zmluvu, budeš platiť všetky odvody na sociálne a zdravotné poistenie, ako ostatní zamestnanci, t.zn., budeš aj nemocensky poistená.

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    A mam aj niekde zahlasit ze nastupujem do prace a budem mat prijem- okrem tych standardnych ktore ohlasuje zamestnavatel?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adinka55
    A mam aj niekde zahlasit ze nastupujem do prace a budem mat prijem- okrem tych standardnych ktore ohlasuje zamestnavatel?
    Zamestnávateľ nahlási cez RLFO ukončenie prerušenia a nástup do práce. Aj ty by si mala nahlásiť prerušenie RD v SP.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    adinka55
    A mam aj niekde zahlasit ze nastupujem do prace a budem mat prijem- okrem tych standardnych ktore ohlasuje zamestnavatel?
    Zamestnávateľ si vybaví svoje tlačivá, čo sa týka SP a ZP, ukončenie RD, ukončenie prerušenia a podobne.
    Ty by si mala zájsť na okresný úrad kde si si vybavovala rodičovský príspevok a oznámiť im, že ukončuješ rodičovskú dovolenku. Podpíšeš prehlásenie, že dieťa nejde do štátnej škôlky ale napr. k starej mame a rodičovský príspevok budeš dostávať aj naďalej.
    eny79 Tento postup platí aj dnes?

    Rodičovský príspevok a HPP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.