Zavrieť

Porady

Chranene pracovisko - refundacia nakladov.

Som TZP osoba s 75% postihom.

Od maja 2017 som si zriadila zivnost a cerpala prispevok pre SZCO - chranene pracovisko
Mam aj prispevok na pracovneho asistenta.Nie je zamestnanec, ide to podla obc. zakonnika- zmluva
Chcem dat refundovat aj prevadzkove naklady, teraz 3 kvartal.

Presla som celu Poradu a nakolko sa nevyznam v problematiike a uctovnik, ktory mi spracovaval podklady je neschopny mi zodpovedat moje otazky

1. Prispevok na chranene pracovisko je prijmom. Ale ja som vsetko minula podla planu, takze vsetko su aj vydavky v tej istej vyske ako prijem?
.Pracovneho asistenta vyplacam ja a oni mi refunduju tie ciastky, tak isto aj precadzkove naklady.
Tieto refundacie su tiez mojim prijmom ? aj ked som ja dopredu vyplatila z nich to, co som mala?

Nerozumiem tymto veciam, uctovnika musim vymenit, nevie mi to vysvetlil. Ide mi o platenie odvodou a platenie dane. Vraj zo vsetkeho, co mi dal UP -dotaciu, refundacie ja budem platit dan a odvody.
Je to tak?

Naozaj som v tomto uplny laik, prosim ak mi niekto odpovie velmi laicky, aby som pochopila.

Som z toho zufala, z tych prijmom ja nic nemam a mam kvoli tomu platit velke odvody, dan, Nie su to male sumy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Chranene pracovisko - refundacia nakladov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.