Zavrieť

Porady

Môže byť PN vystavená 6.10. t.j. v piatok so začiatkom práceneschopnosti od 9.10.?

Mám PN vystavenú 6.10 a práceneschopný je od 9.10.
A to čo tie dva dni - sobota - nedeľa? Alebo ako to mám vykázať - v piatok bol aj v práci a odišiel k lekárovi - a PN dám od ktorého dňa? To som ešte nevidela.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Koľko hodín v piatok odpracoval?
IvetaH 2 hod
veronikasad Zbytok si musí vykryť dovolenkou, ak nešiel k lekárovi hneď z práce
Mila123 nemusí dovolenkou, môže aj neplateným voľnom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nič nenašpekuluješ - musíš dať tak, ako je písané. "papier nepustí"
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IvetaH Ja ani nešpekulujem, len neviem ako dať? Čo dám v piatok P a od pondelka PN?
    Katy a R No DPN mu v piatok nemôžeš dať podľa " papiera" - keby mu aspoň "P" dal ten lekár, ke´d už to takto vystavil ... inak len dovolenkou, alebo NV... ??
    Xanti Myslím, že sociálna poisťovňa to s tlakom na lekárov už preháňa, podľa mňa je toto výsledok strachu lekára, dať PN normálne v piatok, ved zamestnanec asi pre srandu králikov k lekárovi nešiel.
    IvetaH No čo už, dala som mu normálne šichtu, nemá P nemá NP - na dovolenku sa divne zatváril, on bol u lekára, papier doniesol, budem mať menej problémov, keď mu to preplatím.
    kvjetecko nemyslim ze by SP prehanala, je to lepsie ked PN zacina nasledujucim dnom, ked v den ked ide k lekarovi odpracoval cast prac. zmeny. Na ten den , nech si da priepustku ze bol u lekara. Keby bola PN uz v ten den, teda 6.10. nemoze sa zaplatit nahrada prijmu a tych par hodin co odrobil, tak zase nemoze z nich ist soc.poistenie, pretoze uz ma vylucenie platit z dovodu PN. S tymto sa casto ani mzdovy softver nedokaze vysporiadat.
    Katy a R lenže lekár mu na piatok priepustku nevystavil (podľa správnosti by ani nemal, ak ide o chorobu) - ale nedal mu ani DPN! (a to nehovorím o tom, že mohol mať platenú aj sobotu, nedeľu).
    ivet to vyriešila najjednoduchšie, ako sa dalo (len čo ten zamestnanec? .. asi bol veľmi chorý - a nevnímal papiere?)
    kvjetecko zamestnanci hlavne nevedia co si maju pytat...ja by som to tiez asi zobrala aj bez priepustky, lebo vsak u lekara naozaj bol (podla dátumu vystavenia).
      zbaliť

    Môže byť PN vystavená 6.10. t.j. v piatok so začiatkom práceneschopnosti od 9.10.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.