Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať blok z registračnej pokladnice od rizikoveho platitela DPH

Uskutocnili sme drobny nakup kancelarskych potrieb od firmy, ktora je platcom DPH. Pri kontrole IC DPH v programe Pohoda sme zistli, ze je to "rizikovy platitel DPH". Volala som do tejto firmy a v roku 2013 mali nejaky problem, a maju s danovym uradom nejaku dohodu. Na blocku z registracnej pokladnice je uvedene ich IC DPH aj je vycislena DPH. Dodavatel mi tvrdi, ze si mozem DPH na vstupe kludne odpocitat. Jo to spravne ? Dakujem krasne za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Normálne zaúčtovať a odpočítať.
    amundsen Velmi pekne Vam dakujem za odpoved.

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Pri rizikovom platiteľovi DPH ide o to, že ak neodvedie DPH, daňový úrad si ju môže pýtať od jeho odberateľa, ktorý je v pozícii ručiteľa. Preto hlavne pri veľkých obchodoch je dobré situáciu riešiť tak, že dodávateľovi sa uhradí iba cena bez DPH a DPH sa zaplatí v jeho mene rovno daňovému úradu. Ale účtovanie je štandardné.
    amundsen Velmi pekne Vam dakujem za odpoved. Ano takto podobne mi odpovedali aj na danovom urade. Dakujem Vam.

    Ako zaúčtovať blok z registračnej pokladnice od rizikoveho platitela DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.