Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    suma istiny x 1,75% = úroky

    Z úrokov ale musíš ešte odpočítať daň z príjmu, t.j. 19%. 20%
    Naposledy upravil Chobot : 07.11.17 at 15:07
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 19 % je zrážková daň
    informatik Mila123, ďakujem
    vicktor ... za predpokladu sporenia 1 rok a pouzitia rovnakeho poctu dni v citateli aj menovateli.
    informatik chobot, vďaka, si zlatý ;-)
    informatik Vedel by si mi, prosím ťa, poradiť, keď som uzatvorila zmluvu v PSS 15.07.2013, pri dodržaní sporenia 6 rokov, teda do r. 2018, môžem požiadať o výpoveď ktorého dňa? Ide mi o to, aby som PSS zbytočne neplatila poplatky za vedenie účtu. Mám požiadať o výpoveď ešte v decembri 2018, alebo až v roku 2019 (a ktorý konkr. dátum v r. 2019 by to mal byť)?
    vicktor Mozno prijmu vypoved uz v decembri, ale pochybujem ze ta to usetri poplatku za polrok 2019.
    https://www.pss.sk/kontakty/
    informatik T. zn. že chtiac-nechtiac musí človek platiť viac, ako by chcel. Vieš, ide mi vlastne o princíp. Keď viem, že chcem zrušiť sporenie, už nechcem viac nič platiť.
    Katy a R môžeš požiadať - výpoveď 16.7.2019 - po šiestich rokoch! (a neskôr). Tak dostaneš aj štátnu prémiu. Ak požiadaš skôr - bude treba celú sumu čo tam máš vydokladovať, inak nedostaneš štátnu prémiu. a aj poplatky za zrušenie navyše!
    informatik ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Tiez iba orientacny vypocet - malokto spori uplne pravidelne, a aj ked ma trvaly prikaz, tak pocet dni napr. februar/marec to narusi.
    Kto vklada jednorazovo, tomu postaci aj Chobotova rada.
    Ale zaujimavy "rebus" od cloveka ktory sam seba vyhlasuje za informatika a nepozna ani nasobenie, delenie ci excel.
    ivka70 pocitanie urokov zasa nie je len obycajne nasobenie a delenie
    vicktor Mas pravdu, este treba pouzit aj mensenec minus mensitel = rozdiel (pre vypocet dni).
    informatik vicktor, nick predsa nemusí nič znamenať, ber ma kľudne ako slečnu "XYZ" ;-) ale aj tak díky za koment.
    misoft
    vicktor (30.10.17 11:14) ...........................................
    Ale zaujimavy "rebus" od cloveka ktory sam seba vyhlasuje za informatika a nepozna ani nasobenie, delenie ci excel.
    -----------------------------------------------------------
    Nuž - informatik je široký pojem..... môže byť IT informatik, môže byť informatik, čo poskytuje informácie, ale aj čo zbiera informácie (a to je asi ten prípad ).
      zbaliť

    Ako vypočítam úroky zo sporenia v PSS s úrokovou sadzbou 1,75%?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.