Zavrieť

Porady

Môžu mi postaviť chodnik pred bránou do domu a tým mi znemožniť vstup autom na svoj pozemok ?

Pred mojím domom stavaju novú cestu a chodnik, ale problém je v tom, že pred mojou bránou. Stavaju to tak, že sa nedostanem autom do svojho dvora. Postavenim zdvihli prechod o viac ako 20cm. Starosta sa ku tomu vyjadril, že si mam na vlastné náklady upraviť prejazd. Máte niekto nejake skúsenosti ako docieliť aby mi to spravili na ich náklady ? Môžu vobec niečo takto navrhnúť a zrealizovať ?
6 komentárov     zbaliť
buchač LEN pred Tvojou bránou a domom ?
To fakt ?
Jozef Černý ešte pred jednym domom čo ma sused
ivka70 ak stavaju novu cestu, asi ju vymeriavali a stavaju ju podla stavebneho povolenia ... nie je to len tym, ze tvoj a susedov pozemok je pod urovnou tejto stavby?
bez znalosti skutocnej situacie, len z tvojho popisu, tazko posudit, kto a co musi v tomto pripade ....
Jozef Černý Áno je pod úrovňou stavby lenže keďtam postavia chodník tak sa už nedostanem nikde. Myslíte, že sa s tým da niečo spraviť ešte ?
ivka70 urcite - navysit dvor
na zistenie, ci je narok na to, aby to urobila obec, je potrebne vediet, kde sa stala chyba, ci pri zamerani chodnika ale o uz predtym pri zamerani stavieb ...
buchač Jozef Černý (Dnes 21:10) Áno je pod úrovňou stavby lenže keďtam postavia chodník tak sa už nedostanem nikde.
========================
Tak v tomto prípade by som bazíroval na tej kanalizácii.
Lebo ak príde nejaká väčšia voda, tak to budú iné problémy...

Vyjsť z dvora ?
Ono jeden nevie, ako vyzerá teraz ten stav, no určite sa dá nájsť riešenie.

Ale ako čítam ?
Tu ide nie o riešenie stavebného problému, tu sa jedná len a len o peniaze.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Podľa mňa ti občianska stavba nesmie obmedzovať používanie tvojho majetku. Ak by si upravoval prejazd , mohol by ťa starosta zažalovať za ničenie verejného majetku.
    Všade sa to robí tak, že chodník kopíruje vjazdy a vchody na jednotlivé pozemky, mnohorát vyzerá kľukato, ale to plní svoj účel. Upraviť, ak by to bolo aj dovolené, nejde len tak, obrubníky sú v betóne, dlažba ako taká by do seba už nepasovala. Taký starosta nie je hoden svojej funkcie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jozef Černý So starostom je to ťažko. Dohodli sme sa na určitý čas, že to príde pozrieť a do dneska ho čakám...
    vicktor Kazdy normalny by pred garazou a dvorom polozil obrubniky na plocho. ..
    Pises v pritomnom case "stavaju", t.j. este stale su v ulici ci inde v dedine? Chod za nimi, daj im 50 eur nech to zmenia.
    ivka70 mam pocit, ze ma problem na opacnej strane, ze dvor ma prilis nizko oproti chodniku, zjazd na cestu snad spravia korektne ... len dvor si musi zdvihnut k chodniku
    vicktor Aha, asi tak.
    Potom nech mu za tych 50e vysypu a udusaju drvene kamenivo.
      zbaliť

    Môžu mi postaviť chodnik pred bránou do domu a tým mi znemožniť vstup autom na svoj pozemok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.