Zavrieť

Porady

Ako vypovedať nájomnú zmluvu?

Zdedila som podiely na pozemkoch,ktoré mal v nájme SHR.Automatickou obnovou NZ som sa prenajímatelkou stala ja. NZ je na dobu neurčitú. K 1.11. som ju chcela vypovedať,ale nájomca si nepreberá doporučené zásielky.Ako prosím vás postupovať,aby som mohla ukončiť s ním NZ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emr je offline (nepripojený) emr

    emr
    Co mas napisane ohladom vypovede v Najomnej Zmluve?
    Tam by mali byt podmienky vypovede (najma vypovedna lehota) a mozno aj sposob komunikacie.
    Do tych slusnejsich zmluv sa niekedy pise napr. to ze ak je doporucena zasielka nevyzdvihnuta, povazuje sa za dorucenu. Mozno je taketo nieco osetrene automaticky aj v legislative.

    Toto si pozerala? https://www.google.com/search?q=vypo...vzata+zasielka

    Ono vzdy je ale lepsie sa s tym najomnikom spojit a veci si vysvetlit a nasledne posielat listy, pripadne skusila si odovzdat osobne a nechat si podpisat prevzatie resp. ist tam so svedkom ktory ti dosvedci odovzdanie, resp. ze si to druha stana nechcela prevziat.

    Ako vypovedať nájomnú zmluvu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.