Zavrieť

Porady

Ako ukončiť Nájomnú zmluvu bez vypovednej lehoty?

Mám uzavretú nájomnú zmluvu a keďže za mesiac nezarobím ani na najomné tak chcem zmluvu čo najskôr ukončiť.
Jedná sa o Kozmetiku.
Dalo by sa to podľa zákona 116/1990 § 9 čislo 3 b - Nájomca môže vypovedať zmluvu na určitý čas pred uplynutím dojednaného času ak: nebytový priestor sa stane bez zavinenia nájomcu nespôsobilý na dohovorené užívanie
V nájomnej zmlve nie je tento zákon spomenutý, a ani kedy môže dat nájomca vypoved. Je tam len kedy môže prenajímateľ vypovedať zmluvu.
A ako dôvod by sa udalo že:
V zime je tam ráno 12°C a ked tam celý deň prikurujem aj tak tam je 18-20°C
Priestor je malý nevetraný.
Sprcha je v nehygienickom stave (sú tam kýble s farbami, a iný bordel)
Občas sa v kaderníctve pohybujú majiťelkine psy

Je možné aby Prenájimatelka mohla ten priestor prenajímať 3 osobe, ked vlastníkom priestoru je niekto iný.
Ked som sa jej nato spýtala tak povedala že ma potvrdené na súde, že môže priestor ktoreho vlastníkom nie je prenajímať 3 osobe.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Aj ked v zmluve nie su uvedene vsetky moznosti vypovede, tak existuju. Tj. ak existuje zakonna moznost na vypoved dana kogentnym ustanovenim zakona, ako je to v tomto pripade, tak zmluvu mozes vypovedat tak, ako by sa tam toto ustanovenie nachadzalo.

    V tvojom pripade to vidim tak, ze ju musis pisomne upozornit na nedostatky a ak ich ani v primeranej nahradnej lehote (15-30 dni) neodstrani, mozes od zmluvy odstupit.

    Je dolezite pozorumiet rozdielu medzi odstupenim a vypovedou. Odstupenim sa zmluva rusi okamzite ku dnu dorucenia odstupeniu druhej trane. Vypovedou sa zmluva konci az ku dnu uplynutia vypovednej lehoty.

    V tomto pripade to vidim na pisomne upovedomenie o nedostatkoch s pridelenim primeranej lehoty a ak to nesplni, mozes od zmluvy odstupit.

    Co sa tyka toho prenajmu, tak kazdy smie preniest na druheho len tolko prav kolko sam ma. Tj. ona nemusi byt vlastnik priesturo, avsak musi mat s vlastnikom uzavretu pravoplatnu majomnu zmluvu a vtedy moze s tebou uzatvorit podnajomnu zmluvu. Alebo moze uzavriet najomnu zmluvu s tebou v mene vlastnika ak ma na to od neho plnu moc. To o tom sude je cisty blabol. Sud pravne dobrozdania nevydava.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Pravny tecminus hovadinus - ze vypovedat dohodou - vypoved ej jednostranny pravny ukon. Tj. zmluvu mozes ukoncit dohodou, ale nie vypovedat dohodou.
    Ludia, prosim, rozlusijte vypoved, odstupenie, ukoncenie. Su to pojmy bez ktorych sa nezaobidete. A je to velmi dolezite lebo je v nich velmi velky rozdiel a roznymi ukonmi nastavaju rozne pravner nasledky.

    Wolf995 je offline (nepripojený) Wolf995

    Wolf995
    Ešte som zabudol spomenúť, že tam je aj 3 mesačná výpovedná lehota.
    Môžem aj v tom prípade ukončiť nájomnú zmluvu?
    Spravil som to formou ,,Dohoda o skončení prenájmu´´ v výpovednou dobou 1 mesiac.
    Musí mi ju aj Prenajimateľka podpísať alebo ju stačí len doručiť poštou a je to vyriešené?
    Naposledy upravil Wolf995 : 15.03.10 at 20:40

    Ako ukončiť Nájomnú zmluvu bez vypovednej lehoty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.