Zavrieť

Porady

Ako zauctovat dodanie tovaru z Nemecka s fakturou z USA

Nakupovali sme tovar z USA, Preddavková aj ostrá faktúra je z USA, tovar bol dodaný z ich skladu z Nemecka, takže žiadne preclenie. Ako to správne zaúčtovať ? Fa nevstupuje do výkazu DPH ,ani kontrolného výkazu, no tovar do Intrastatu áno ...Ďakujem
Naposledy upravil taiko : 06.11.17 at 17:34
Reina Potrebujem viac info. Kto vám to predal? je na tej FA IČ DPH nemecké. Ak áno, a tovaru skončil z Nemecka v SR ide o klasické nadobudnutie tovaru z EU. Predpokladám, že firma z USA by sa mala registrovať v Nemecku - ale nepoznám ich zákony. U nás by sa musela registrovať podľa § 5 ako zahraničná osoba.
takáto fa ide do DP DPH aj KV DPH.
ddaniela Na faktúre nie je žiadne IČ DPH, je tam len udané , že to bude dodané zo skladu z Nemecka a na dodacom liste potom je nemecké IČ DPH
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    Tak je podľa môjho názoru zlá FA - to nemecké IČ DPH patrí aj do faktúry. Predpokladám, že IČ DPH je nemecké, ale partner je ten USák. Môžete si to IČ DPH overiť aj cez stránku FR SR, či je platiteľom v Nemecku.
    Zároveň na tej FA je aká DPH? nie je tam aj nejaký text - reverse charge alebo niečo také?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ddaniela Nič taká tam nie je práve že, je tam len pôvod tovaru USA a dodacie podmienky zo skladu v Nemecku, nič iné
    Reina Tak potom by som im dala tú faktúru upraviť. Skúšali ste si preveriť cez na FR SR to nemecké iČ DPH? Ak je platné, som za to, že je to klasické nadobudnutie tovaru z Nemecka v SR.
    ddaniela IČ DPH som overovala ,je aktuálne ,no mne robí problém to , že ič bolo zadané len na dodacom liste . mne to tak príde že USA dodavateľ a dodavateľ na dodacom liste z DE sú dva rôzne subjekty.
    Reina no, to je divné. To by som si s nimi vydiskutovala.
      zbaliť

    Ako zauctovat dodanie tovaru z Nemecka s fakturou z USA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.