Zavrieť

Porady

Môžu ma stíhať za ohováranie ?

Požičala som kamarátke zlate šperky, ktoré mi nevrátila . Povedala som to jej manželovi , že kedy mi vráti . Za to podala trestne oznámenie že o nej rozprávam , že je zlodejka . O tom incidente nikomu som nepovedala , len preto že som sa hanbila za svoju naivitu . Môžu ma stíhať za ohováranie alebo dostanem pokutu ?. Som v šoku . Ja som stratová a upomínam sa len o svoje .
jslancik a ktorá časť tvojej otázky sa týka stránky Porada.sk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžu. A ty si nepodala TO? Ak nie, podaj.
    § 373TZ. http://www.pravny-poradca.sk/ohovaranie Ale všetko je o dokazovaní.
    Naposledy upravil Tweety : 06.11.17 at 18:33

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    alaya1, branislavp, Anika61, Kabaka123, Ing. Ľubomír Janoška, taiko
    6
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač To vážne MOŽU ?

    Môžeš aj doložiť nejakým argumentom ? A najlepšie by bolo zákonom.
    alaya1 ved podat mozes, ale ci to budu riesit je ina vec.
    Tweety § 373TZ. http://www.pravny-poradca.sk/ohovaranie Ale vsetko je o dokazovaní.
    alaya1 to je super link, odlozim si ho - na horsie casy , mala si ho dat do odpovede.
    Tweety Dala som.
    buchač Ten link som mal otvorený už dávno.
    Dôležité som napísal veľkými písmenami.

    Podľa § 373 ods. 1 TZ kto o inom oznámi NEPRAVDIVÝ údaj,...

    ALE vidím, že si príspevok už upravila podľa môjho gusta...
    -----------------------------
    Dotyčná to povedal manželovi ... a tam viacmenej neprichádza do úvahy naštrbenie rodinných vzťahov ohováraním.

    Takže inak povedané ?
    TRT ju môžu trestne stíhať...môžu ju akurát oné.
    misoft Ale šak nech tá oná podá to TO - ale ako to dokáže? Len si ešte väčšiu hanbu vykoleduje a naopak, môže sa to proti tej onej obrátiť. A ešte horšie.
    A pokiaľ Barbareli dokáže, že šperky sú jej a má ich oná ona - ešte ďalšie sa môže pridať a hanba bude dupľovaná.
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    V trestnoprávnej rovine treba spomenúť § 373 Trestného zákona. Podľa § 373 ods. 1 TZ kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. V zmysle § 373 ods. 2 odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

    a) a spôsobí ním značnú škodu,
    b) z osobitného motívu,
    c) verejne, alebo
    d) v podnikaní závažnejším spôsobom konania.
    Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

    a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo
    b) a spôsobí inému stratu zamestnania, úpadok podniku alebo rozvod manželstva

    Sposobila si jej nieco co je hore uvedene...ak nie ...tak nemozu

    januli je offline (nepripojený) januli

    januli
    Môžete byť kľudna.... Podat môžu ale polícia s tým nič neurobí... Vypočujú Vás k tomu, odmietnu podanie a usmernia ich, že sa môžu domáhať na občiansko právnom.... Maximálne ospravedlnenia... Žiadnu ťažkú ujmu ste im nemala ako sposobit

    Môžu ma stíhať za ohováranie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.