Zavrieť

Porady

Výpočet nemocenskej a materskej pri zmene práce z dohody na TPP

Dobrý deň,
v súčasnosti pracujem na dohodu na dobu určitú (od 10/17 do 12/17), no daný zamestnávateľ má záujem zamestnať ma na TPP na dobu neurčitú (od 12/17). Ako by mi bolo vypočítavané nemocenské a prípadne materské budúci rok? Zohľadňoval by sa pre tieto účely už plat z nového TPP alebo by sa priemeroval aj s dohodou a predošlým zamestnaním (03/16-09/17)? Viem, že ak by som šla na materskú budúci rok, tak kedže tento rok došlo k zmene zamestnávateľa, potrebujem mať u nového zamestnávateľa odrobené 90dní bez PN, aby mi vznikol nárok na výpočet z nového zamestnania. Čo v prípade, že ide o rovnakého zamestnávateľa, no zmenila sa forma zamestnania a zároveň aj pracovné zaradenie (povýšenie)? Ďakujem vopred za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    1/ platí, že ak máš iné ukončené poistenie u toho istého zamestnávateľa sa neberie v úvahu "starý "VZ". Doba sa ale počíta......
    zuzullka ďakujem za odpoveď, no ak môžem poprosiť, keby ste bola trochu konkrétnejšia..trochu nechápem, ako ste to mysleli..čo znamená skratka VZ a aká doba sa napriek tomu počíta?

    Výpočet nemocenskej a materskej pri zmene práce z dohody na TPP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.