Zavrieť

Porady

žiadať o vrátenie služobného automobilu

Má môj zamestnávateľ nárok žiadať o vrátenie služobného automobilu, keď som 5 týždňou PN (pretože som dlhodobo PN?) a ako je definované obdobie dlhodobo PN? Pracovný pomer mi trvá do 11.5.2018?

Ďakujem za odpoveď, nikde som sa totiž nedočítala, čo je považované za dlhodobú PN. A za používanie služobného auta si riadne platím.
13 komentárov     zbaliť
Mila123 áno, auto je predsa služobné,
alebo ho môžeš používať aj na súkromné záležitosti?
kovacovaj Mám ho aj na súkromné účely a riadne si zaň platím.
veronikasad Samozrejme že môže, ak ho chce počas tvojej PN prideliť pracovníkovi, ktorý ťa počas PN zastupuje. Máš uzatvorenú dohodu o používaní motor.vozidla aj na súkromné účely a platíš daň z príjmov z OC MV?
kovacovaj Nikto ma nezastupuje, mám uzatvorenú dohodu o používaní vozidla aj na súkromné účely. Len v zmluve mám, že mi to môžu zrušiť počas dlhodobej PN. A ja neviem, ako je definovaná dlhodobá PN, koľko to je?
veronikasad Kedy predpokladás návrat do práce?
Mila123 obávam sa, že ani v zákone o soc. poistení nie je charakterizované čo je dlhodobo trvajúca PN, tam sa pojednáva iba o dočasnej PN.....
veronikasad Uhrádzas zamestnávateľovi nedoplatok mzdy, ktorý ti počas PN vzniká z titulu zdanenia MV?
kovacovaj Mám osloviť právnika? Nedoplatok mzdy som si ochotná platiť, ale zatiaľ som nebola na to vyzvaná a nevedela som to.
veronikasad Spoj sa najskôr so zamestnávateľom a zistí čo je dôvodom pre vrátenie motorového vozidla. Myslím, že právnika budeš platiť zbytočne. Dokedy je predpoklad trvania PN? Pracuješ v podnikateľskej alebo štátnej sfére?
veronikasad Zamestnávateľ je povinný aj počas PN doručiť ti výplatnú pasku, z ktorej nedoplatok mzdy zistíš.
kovacovaj Mám onkologické ochorenie, takže je ťažko predpokladať, na koľko to bude. Pracujem v súkromnej farmaceutickej spoločnosti.To auto potrebujem aj kvôli liečbe. Ale ako to vyzerá, nerátajú so mnou.
ivka70 ono to aj podla diagnozy na dlhodobu PN vyzera ... skus sa so zamestnavatelom dohodnut, ci by predsa len nebolo mozne ti auto ponechat
to ani nie je o tom, ze by s tebou nepocitali, ale asi mate take pravidla - kedze to mas aj v zmluve o poskytnuti auta na sukromne ucely
veronikasad Bohužiaľ, je to v právomoci zamestnávateľa, najmä keď máš pracovný pomer na dobu určitú. Súkromnú prepravu si budeš musieť vyriešiť iným spôsobom. Ak už máš potvrdené výsledky z histologie, skús požiadať o invalidný dôchodok, čím sa zlepší tvoja finančná situacia. PN neukoncuj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ma pravo ziadat o vratenie auta.
    Vratenim ti zamestnavatel prestane uplatnovat dan za jeho pouzivanie ja na sukromne ucely.

    žiadať o vrátenie služobného automobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.