Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    podpora nemá nič s tým, že je zamestnávateľ neplatič

    Ludmiiilka je offline (nepripojený) Ludmiiilka

    Ludmiiilka
    to že neplatí, nemá vplyv na podporu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak máš v posledných 3 rokoch poistenie v nezamestnanosti aspoň 730 dní, nárok na podporu vznikne. To, že zamestnáv. neodvádza odvody na vznik nárok nemá nijaký vplyv.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    @ZuzkaZuzička: pokiaľ si ešte v PP (t.j. zamestnaná) - nemáš nárok na podporu (pretože asi myslíš na podporu v nezamestnanosti).
    http://www.finance.sk/dochodok/infor.../kto-ma-narok/
    Pokiaľ by si sa pýtala na odvody - aj keby zamestnávateľ (ako neplatič) neodvádzal odvody, na teba, ako zamestnanca sa stále prihliada ako keby si mala zaplatené odvody.
    To, že neplatí ti mzdu, to spadá už pod Inšpektorát práce, pokiaľ by ti to neplatil v dohodnutom termíne, je to aj podnet na podanie tr. oznámenia na zamestnávateľa za spáchanie tr. činu nevyplatenia mzdy a odstupného (§214 zákona 350/2007) a to ti zároveň dáva nárok na ukončenie PP z tohto dôvodu. A pokiaľ by si bola v tej dobe 730 dní poistená v priebehu troch rokov - mala by si potom nárok na podporu v nezamestnanosti.

    Ale ako zamestnanec nemáš nárok.
    Mariana B. 09.04.14 11:59 priradil do Porady

    Dobrý deň, prosím Vás mám nárok na podporu keď môj zamestnávateľ je neplatič? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.