Zavrieť

Porady

Dobrý deň, prosím Vás pomôžte mi niekto, lebo už som naozaj v koncoch....

· Ukončila som stredoškolské vzdelanie-maturita anglický jazyk B2, teraz navštevujem sukromnu jazykovu skolu, akreditovanu MŠ a v maji mam státnice-anglicky jazyk uroven C1.Chcela by som vediet, ako dalej pokracovat v studiu, aby som mohla robit ucitelku na SŠ a ZŠ, bez toho aby som musela chodit na vysoku skolu. Dá sa to vobec nejako?? Pocula som o pedagogickom minime, ale nasla som informacie ze ho mozu robit aj vysokoskolaci, aj stredoskolaci a mam v tom riadny gulas...existuju nejake kurzy, alebo nieco ine, alebo jednoducho musim ist na vysku??? viete mi niekto poradit z vlastnej skusenosti??? (
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    Ahoj,

    jednoducho musis ist na vysku. Zakon o pedagogickych a odbornych zamestnancoch a z neho vyplyvajuca vyhlaska o kvalifikacnych predpokladoch pre poziciu ucitela na ZS a SS jednoznacne urcuju minimalne VS vzdelanie II. stupna. Najvhodnejsie je ist studovat ucitelstvo angl. jazyka, v tom pripade budes kvalifikovana na zaklade absolvovaneho stud. odboru, prip. mozes studovat aj iny nepedag. studijny odbor, budes potom kvalifikovana pre ZS vzhladom k absolvovanej statnici z AJ aj bez pedag. minima.

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    Samozrejme, doma mozes ucit, doucovat, mozes dokonca viest napr. kruzok AJ v ZS alebo SS.
    Ale keby som doučovala, a brala za to peniaze.....to si ich asi nebudem len tak davat doma do prasiatka kam to treba nahlasit???

    Dobrý deň, prosím Vás pomôžte mi niekto, lebo už som naozaj v koncoch....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.