Zavrieť

Porady

Ako zistim tel.cislo simkarty podla ICCID co je pod ciarovym kodom

Naposledy upravil ivka70 : 10.11.17 at 07:25
20171109_214042.jpg  
8 komentárov     zbaliť
buchač Nezistíš...nedá sa.
kariera1 Ani podla puk kodu?
buchač https://www.google.sk/search?q=puk+k....0.3_h0eyA5gzk
kariera1 Vdaka. Ja Puk kod poznam ,je v stieracej casti ,no chcem zistit telefonne cislo karty na zaklade udajov ktore viem- ICCID,PUK,PUK2.
ivka70 Najjednoduchsie: strc ju do nejakeho mobilu, nastav zobrazovanie cisla a zavolaj si.
Ak je karta aktivna, zobrazi sa ti telefonne cislo.
Inak jedine operator.
buchač Ivka...

Tu sa jedná o dve veci.
ICCID je jedno číslo. Je to evidenčné číslo SIM karty.
Telefónne číslo je číslo iné.
Navzájom absolútne nesúvisia.
vicktor ICCID pozna (hoc nepotrebuje) a chce vediet telefonne cislo.
Podla mna Ivka dobre napisala, cislo sa prezradi samo.
ivka70 ja ani netvrdim, ze suvisia, ale cislo sa zobrazi, ak vola a ma take nastavenia, ze sa zobrazit ma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Pomocou udajov, ktore spominas telefonne cislo nezistis. Iba operator ma obidva udaje, resp ich vidis na svojej zmluve o pripojeni.Karta je z Orange, tak sa skus opytat tam.Prilozeny mas priklad zo zmluvy, aby si vedela o com pisem

    EDIT: Potvrdene. Staci zavolat do Orange a po nadiktovani 12 miestnej casti ICCID Ti povedia telefonne cislo.
    Naposledy upravil taiko : 11.11.17 at 20:58
    Screen Shot 2017-11-11 at 13.29.03.png  
    Screen Shot 2017-11-11 at 19.52.32.png  
    Screen Shot 2017-11-11 at 19.38.09.png  
    1/1
    19 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Z týchto údajov nezistia nič. ICCID má 19 čísel! A tam ich je len 12!
    buchač misoft...vysvetli im to po lopate.
    Môj príspevok asi nestačí, aj keď je to tam podrobne rozpísané.
    misoft Ja im radšej tú lopatu dám.... ... nebudem predsa ja robotovať s lopatou....
    kopretinka prečo chce zisťovať tel.číslo podľa hentých čísel? Prečo ho nezistí tak,ako píše ivka?
    buchač kopretinka (Dnes 20:43) prečo chce zisťovať tel.číslo podľa hentých čísel? Prečo ho nezistí tak,ako píše ivka?
    ===================
    To je tá správna otázka...
    PREČO ?
    taiko @misoft treba si vec prestudovat, predtym, nez odpovedame
    Prvych 7 cisel je identifikator vydavatela SIM karty. V tomto pripade je to ORANGE SK, teda prvych sedem cisel je 8942101.
    Netreba teda zavadzat zadavatelku . V orange jej budu vediet povedat ake je to telefonne cislo. Otazkou ale zostava, ci budu chciet povedat. ( napr ak to cislo nie je zaregistrovane na nu )
    misoft @taiko:
    taiko (Včera 22:39) @misoft treba si vec prestudovat, predtym, nez odpovedame
    Prvych 7 cisel je identifikator vydavatela SIM karty. V tomto pripade je to ORANGE SK, teda prvych sedem cisel je 8942101.
    Netreba teda zavadzat zadavatelku . V orange jej budu vediet povedat ake je to telefonne cislo. Otazkou ale zostava, ci budu chciet povedat. ( napr ak to cislo nie je zaregistrovane na nu )
    -------------------------------------
    A) Ja nezavádzam - to zavádzaš TY!
    B) http://www.imei.info/faq-what-is-ICCID/ - z toho:
    "ICCID (Integrated Circuit Card Identifier) - A SIM card contains its unique serial number (ICCID). ICCIDs are stored in the SIM cards and are also printed on the SIM card during a personalisation process. The ICCID is defined by the ITU-T recommendation E.118 as the Primary Account Number. A full ICCID is 19 or 20 characters." - teda, KTO SI TO NENAŠTUDOVAL?

    Teda TY - skôr, než sem niečo napíšeš, tak si to PREŠTUDUJ!!!!!!!
    taiko ach jaj a to Ta nenapadlo, ze ten co karty vydava, na svoje SIM karty nepotrebuje svoje cislo pisat, lebo je pre vsetky karty to iste a pre vydavatela jedinecne ?
    Este raz, cislo z obrazku staci na sparovanie s telefonnym cislom.
    misoft @taiko: Nezosmiešňuj sa! Mám pred sebou DVE karty od jedného operátora a tie čísla sú 19-miestné a každé je iné. Takže nemôže mať na svojich kartách jedného operátora ROVNAKÉ číslo ICCID!!!!!
    Prečítal si si odkaz, čo som dal?
    Preklad, aby si to KONEČNE POCHOPIL:
    "ICCID (identifikátor karty s integrovaným obvodom) - karta SIM obsahuje svoje jedinečné sériové číslo (ICCID). ICCID sú uložené na SIM karte a počas procesu personalizácie sú tiež vytlačené na SIM karte."
    Neexistujú dve karty s rovnakým ICCID!!!!
    Pochopil si to už konečne?
    taiko @misoft musis pozorne citat, Ja som nepisal ze ICCID je rovnake, ja som pisal ze identifikator vydavatela karty (cislo toho, kto karty vydava), ktory je sucastou ICCID je rovnaky a preto nema vyznam aby ho pisal na kazdu kartu, co vysvetluje, ze na zadavatelkinom obrazku nie je. Pre Orange Sk je to 8942101. Pozri si dalsie obrazky, co som pridal. Snad pomozu pochopit. Alebo mozno toto https://imei.org/iccid-details-about...rd-identifier/

    Takze este raz z informacii, ktore zadala zadavatelka, operator vie zistit telefonne cislo.

    PS: Noze daj fotky tych dvoch SIM kariet od jedneho operatora
    taiko Potvrdene. Staci zavolat do Orange a po nadiktovani 12 miestnej casti ICCID Ti povedia telefonne cislo. Informacia pochadza z Orange.
    kopretinka tai,ak je to na dobíjanie,žiadna zmluva nie je.
    taiko @kopretinka ano ak je to karta na dobijanie zmluva nie je, ale vztah medzi mobilnym cislom a SIM je stale operatorovi znamy. Teda je vyzistitelny
    kopretinka toto bola odpoveď na tvoju vetu:".....ich vidis na svojej zmluve o pripojeni".
    taiko @kopretinka akiste si nepostrehla slovicko " resp." (pripadne), ktore som v onej vete pouzil. Je jedno ci ona ma zmluvu, alebo nie, Orange ma oba udaje. Ale uz ma ludia nebavi to dalej vysvetlovat. Zadavatelke som odpovedal aj som sa pokusil vysvetlit. Hadam to zadavatelke pomohlo.
    kopretinka ale tu nejde o slovíčko "respektíve".
    Ja som iba napísala,že pri dobíjacej karte nie je žiadna zmluva.čiže tvoja fotka nemá zmysel,ak je to dobíjacia karta.
    Že operátor má nejaké údaje,to nemá vplyv na to,že pri dobíjacej karte nie je zmluva.
    Staci zavolat do Orange a po nadiktovani 12 miestnej casti ICCID Ti povedia telefonne cislo....Hej? aj keď to nie je moja simka?
    taiko ano aj ked to nie je Tvoja SIM-ka. Sam som sa divil.
    bodliak Tak si im mohol nadiktovat cislo z obrazka, capnut sem telef. cislo a nezmyselnym debatam by bol koniec.
    buchač Súhlas bodliak...

    Aj preto som vymazal tie svoje príspevky, čo dal/a kariera.
    Druhým dôvodom bolo to, že (aspoň taký dojem mám) si niekto robí prdel.

    V tejto "problematickej" téme http://www.porada.sk/t302612-je-mozn...ml#post2993803 si niekto solídne sám sebe protirečí.

    Najlepšie by bolo tému zamknúť a fertig.
      zbaliť

    Ako zistim tel.cislo simkarty podla ICCID co je pod ciarovym kodom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.