Zavrieť

Porady

Zahranicny zamestnavatel neodvadzal odvody ale posielal mi peniaze na ucet

Dobry vecer,
som zamestnany v madarskej spolocnosti od leta tohto roku. V zmluve mam dohodnutu odmenu 1000€. Zamestnavatel mal problem identifikovat kam ma platit vsetky odvody pretoze sa vacsinu pracovneho casu zdrziavam na slovensku. Riesil som to na slovensku, oni v madarsku. Za cele obdobie mi chodili vyplatne pasky vo forintoch a po madarsky cize som nemal tusenie co tam je a co nie.
Momentalne je stav taky, ze zamestnavatel ma zmluvu so slovenskou uctovnickou firmou, ktora mi bude robit mzdy podla slovenskej legislativy. Problem je ale v tom, ze po cely cas mi zamestnavatel posielal sumu na vyplatu v hrubom, teda 1000€ a viac. Predpokladal som, ze je ta suma taka preto, pretoze su tam zahrnute percenta z predaja (kedze robim v rychloobratkovom obchode). Na moje prekvapenie to neboli odmeny za predaj ale tym, ze zamestnavatel nevedel vycislit vysku odvodov (kedze ziadne neplatil) tak mi posielal na ucet plnu vysku vyplaty v hrubom. Na toto som bol ale upozorneny az ked si zamestnavatel urobil zmluvu so slovenskou uctovnickou firmou.
Momentalne mam obavu ze mi zamestnavatel povie, ze rozdiel (hrube - ciste) musim vratit.
Ake si myslite ze su moznosti? Z mojho pohladu som bol uvedeny do omylu (vyplatna paska v madarcine a vo forintoch) a upozorneny na tento problem prilis neskoro.
Dakujem vopred za akykolvek nazor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zahranicny zamestnavatel neodvadzal odvody ale posielal mi peniaze na ucet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.