Zavrieť

Porady

zabezpecenie dane

Hladal som, ale nic moc som nenasiel k tejto teme. Preto prosim o radu. V pripade, ze neexistuje medzi SR a statom X (mimo EU) zmluva o zamedzeni dvojiteho zdanenia a subjekt zo statu X predava tovar subjektu so sidlom v SR, musi subjekt so sidlom v SR pri poukazani penazi do statu X vykonat zabezpecenie dane? Vie mi niekto povedat pri akych obchodnych cinnostiach je povinnost vykonat zabezpecenie dane (resp. zrazku)? §44,2 hovori, ze "zo zdanitelnych prijmov v prospech danovnika s obmedzenou danovou povinnostou"... a ked sa pozrieme co su to zdanitelne prijmy v §2,h) v sucinnosti s §2,c), tak potom by kazda koruna vyplatena do statu, s ktorym nema SR zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia podliehala zabezpeceniu... to je chore, nie? Ja si myslim, ze zrazku, resp. zabezpecenie dane treba vykonat z prijmov v prospech danovnika s obmedzenou danovou povinnostou, ktore su vymenovane v §43 a §16 ZDP ? Nemyslim si, ze ked doveziem tovar zo statu X, musim pri poukazani penazi do statu X zabezpecit dan... Aky mate nazor ? Ma s tym prosim niekto skusenosti ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, §43 a §44 sa viažu na §16..
    predaj tovaru - príjmy z toho nepodliehajú nejakej zrážkovej dani ani zabezpečeniu dane.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    1/ Ok Kejka, dakujem.. a co hovoris na §44,1 ? Myslis, ze ked DU pri kontrole subjektu so sidlom v SR vidi, ze tovar nakupuje od spolocnosti registrovanej na Kaymanskych ostrovoch, moze vyuzit jednostranny akt prikazu zabezpecenia dane z buducich tranzakcii pri odvolani sa na §44,1 ?

    2/ Existuje nejaky zoznam danovych rajov, pri ktorych SR vyzaduje explicitne zabezpecenie dane s akehokolvek obchodu ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    toto som už riešila s daňovým poradcom. Všetko je to naviazané na §16. Správca dane môže určiť, len ak mu vznikne právo určovať.
    toľko na ot. 1 - je to nepriechodné.

    a k 2. neviem o žiadnom zozname....... ale uexist. daň. rajov vieme, zasa platí že explicitné zabezpečenie len v súlade s § 16, a 44.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.