Zavrieť

Porady

Spotreba automobilu

Dobry den,

chcela by som sa opytat na zaklade coho si mam uplatnit nahradu za osobne motorove vozidlo ked v novom europskom technickom preukaze nemam uvedenu ziadnu normovanu ani skutocnu spotrebu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    victoria
    Dobry den,

    chcela by som sa opytat na zaklade coho si mam uplatnit nahradu za osobne motorove vozidlo ked v novom europskom technickom preukaze nemam uvedenu ziadnu normovanu ani skutocnu spotrebu ?
    Tieto údaje zisťuješ z Veľkého technického.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    údajne existuje certifikát confirmity alebo tak nejak sa to volá, v ktorom sú údaje o spotrebe

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    sway
    Tieto údaje zisťuješ z Veľkého technického.
    Dnes už autá nemajú veľký techničák. Pokiaľ ho nemáš ešte od starých čias.
    Pokiaľ nemám spotrebu uvedenú v techničáku čo s tým

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ninna
    Dnes už autá nemajú veľký techničák. Pokiaľ ho nemáš ešte od starých čias.
    Pokiaľ nemám spotrebu uvedenú v techničáku čo s tým
    Môžeš sa obrátiť na dovozcu značky. Na požiadanie ti vydajú oficiálne technické údaje (spotrebu PHM) na konkrétny model.(aj staršieho dáta výroby)

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Mám problém s autom po prestavbe korby teraz má väčšiu spotrebu ako udáva techničák. Ten je naciachovaný na základný model. Je jedinou možnosťou otestovanie na moje náklady v skúšobni?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Asi áno, nakoľko inak to nezistíš. A vieš že DÚ potrpí v takýchto prípadoch na presných číslach.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    je zaujímavé že pri tejto kontrole chceli odo mňa kópie techničákov a v jednom zrovna nie je uvedená žiadna spotreba a nikto sa ma na nič nepýtal akú spotrebu beriem do úvahy ja.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.