Zavrieť

Porady

Dá sa predať alebo za poplatok odstúpiť platný kontrakt ?

Mám firmu, s.r.o. som platca DPH a mám s viacerými subjektmi podpísané rôzne zmluvy o spolupráci. Neviem či je to možné, ale chcel by som predať jeden kontrakt na prevádzku bufetu. Bufet je zabehnutý, má stálu klientelu, takmer všetky technologické zariadenia sú v mojom vlastníctve. Zmluva o prenájme je na 3 roky a končí cca o 2,5 roka. Cenu technologických zariadení nejako vypočítať viem, ale ako sa dá vypočítať cena know how a toho že nový vlastník nejde do žiadneho rizika, získa stabilnú klientelu a okamžitý slušný obrat s možnosťou jeho zvyšovania. A druhá otázka je, že akou formou sa to dá urobiť bez toho aby to nejako zasiahlo moje zvyšné kontrakty.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Možností je viacero. Najelegantnejšia je využiť inštitút Zmluvy o predaji podniku a urobiť to odštiepením podniku.

    Čo sa týka ceny, obvykle sa také prevádzky predávajú za 2-4 násobok ročného čistého zisku po zdanení počítaným váženým priemerom za 4 roky s úpravou o index čistého rástu cez preloženie krivky.

    Takže možnosti existujú. Bližšie by sa dalo ppradiť až po poznaní právnej formy kupujúceho a po poznaní niektorých ďalších ekonomických údajov.

    Dá sa predať alebo za poplatok odstúpiť platný kontrakt ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.