Zavrieť

Porady

Aké povinnosti má zamestnávateľ pri úmrtí zamestnanca?

Chcela by som Vás poprosiť o radu v neobvyklej situácii, akou je umrtie zamestnanca. Čo s jeho výplatou? - poslať ju na účet zomrelého, aj keď je zmrazený? alebo je zadržať na depozitnom účte? Aké ďalšie povinnosti má zamestnávateľ v súvislosti s úmrtím zamestnanca? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ukončíš PP - všetko máš v ZP
    zze/2001-311/35
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Valu13 Áno znenie zákona som si preštudovala, len mi nie je jasné, čo teraz s tou mzdou. Mám ju poslať na účet manželky? Musí mi nejako preukázať, že s ním žila v spoločnej domácnosti?
    Katy a R ak ti dá účet - tak jej pošli na účet, ak nie tak aj poštou sa dá.
    Valu13 A je potrebné aby mi manželka predložila nejakú žiadosť? a preukázala že s ním žila v spoločnej domácnosti?
    ivka70 pri manzelke to nutne nie je, preukazovat spolocnu domacnost. Staci, ked ti doruci pisomne cislo uctu alebo jej to posli postovou poukazkou na jej meno.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ku dnu smrti ukoncis PP aj odlasenia z poistovni. Treba zuctovat aj nevycerpanu dovolenku. Dalsou povinnostou je vystavit pre pozostalych potvrdenie o zdanitelnej mzde. Ti su povinni do 3 mesiacov od umrtia podat danove priznanie.
    Valu13 Ďakujem. Takže ja im vydám len potvrdenie o zdaniteľnej mzde a ostatné je už na pozostalých? Ak som to správne pochopila.
    Katy a R všetky doklady ako pri skončení PP. On už ťa nemôže požiadať o RZD. (ale poradiť im môžeš a hlavne upozorni na ten termín)

    Aké povinnosti má zamestnávateľ pri úmrtí zamestnanca?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.