Zavrieť

Porady

Povinnosti po prechode do nového roka v PÚ

Ahojte, prosím Vás, minulý rok som začala účtovať malú s.r.o., (obchod s detským oblečením). V tomto roku som ešte neúčtovala, až teraz som urobila prechod do r. 2017. A týmto Vás chcem požiadať o radu, že čo všetko musím, aké kroky podniknúť pri prechode, aby som mohla pokračovať v účtovaní r. 2017. To PÚ mi ešte nie je celkom jasné a neviem, čo s čím má sedieť. Napr. pri prechode do nového roka mi program cez ID previedol pokladňu, banku, stav zásob, či výsledok hospodárenia oproti účtu 701. Je to ok, však?
A keď mám stav zásob na 132/701, tak to musím k 1.1.2017 preúčtovať na 504/132, však? A čo účet 431? Teraz to mám 431/701. Prosím Vás pekne o odpovede. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem, toto už mám. Skôr som myslela napr.,že ak mám stav zásob na 132/701, tak to mám opäť preúčtovať do N, na 504/132? Správne?
    Tweety Nie ,ostáva to na sklade. Sú to nespotrebované zásoby tovaru. Do 504 a teda aj vỷdaj zo skladu zaúčtuješ až pri ich predaji.
    mondes Ako to že nie? Účtujeme spôsobom B, teda rovno do spotreby. Niekde tu na porade som už skôr našla, že na začiatku roka sa to opäť preúčtuje na 504/132. Aha, tu to je, dokonca ty si odpovedala:

    timejka200 (26.01.17 10:39) takže budem mať inventúru k 31.12.2016 ako to spraviť účtovanie bolo nákup 504/321 a tržby 211/604 teraz dajme tomu , že inventúra bude 10000 Eur stav zásob tak túto sumu dám ako 132/504 ku koncu roka 2016. A na začiatku roka 2017 to preúčtujem zase 504/132? dakujem pekne

    Tweety (26.01.17 11:03) áno tak

    Kopírovala som to z tejto témy. Pozri prosím predposledný komentár.

    http://www.porada.sk/t293201-butik-s...nim-sklad.html
    kn-alka a udala si informáciu, že účtujete spôsobom B? bez info nie je odpoveď
    mondes Áno, chápem, ďakujem.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Po tvojom doplnení: podstatnú vec si neuviedla. Pri B spôsobe je účtovanie iné, na 504 účtujeme pri obstaraní, takže PS potom preúčtuješ na 504.
    mondes Áno, prepáč. Myslela som si, že v tom to bude rozdiel. Ďakujem ti veľmi pekne.

    Povinnosti po prechode do nového roka v PÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.