Zavrieť

Porady

Doba určitá

Som zamestnaná na dobu určitú do 30.4.2018 s tym ze mi bude nasledné predlzená. V 12/17 mi bolo oznámená že ma musia preradiř na ine pracovisko z dovodu nastupu pani z RD.Vraj sa na nu zabudlo . Ja som v zmluve nic take uvedené nemala.
Ani kolegyna za ktoru som . Ta ziadala o prestup a bol jej umožnení a zmluvu ma na dobu neurcitú. ciže som bola v tom ze je to ok. prestup teda mam co som pochopila ale na miesto na ktore ide dalsia pani na MD. AKO DLHO MI MOŽU DAVAT NA DOBU URCITÚ. ? PO AKU DOBU.
misoft Zmluva na dobu určitú - jej dĺžka môže byť max. na 2 roky, t.z. že i reťazenie týchto zmlúv môže byť max. 2 roky. Po prekročení tejto doby je to pracovný pomer na dobu NEURČITÚ už zo zákona.
Preradenie na iné pracovisko môže vykonať zamestnávateľ po dohode s tebou na nevyhnutnú dobu. Bez dohody s tebou to možné NIE JE --> Zákonník práce 311/2001 §55
MARII7751 Dakujem takže do nasledujúcej zmluvy by mi nemali dat dobu dlhsiu ako 2 roky . Lebo zaskok pocas MD respektíve RD može byt dlhši
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Všetko záleží od toho, ako si mala definovanú dobu určitú v PZ. Aj preradenie sa dá riešiť dodatkom k PZ. Štandardne je doba určitá najviac na 2 roky s max. dvoma predlženiami v rámci týchto 2 rokov.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MARII7751 Po skoncený skusobnej doby na dobu určitu do 30.4.2018.
    Tweety Ak nemáš bližšie definované, PP skončí uplynutím doby určitej, teda 30.4. 2018.
    MARII7751 ANO ale chcú mi predlžit len som potrebpvala vediet či mi možu dat ako zaskok pocas RD. Ciže na viac ako 2 roky..
    Tweety ÁNo, podľa §48 je to v takom prípade možné aj na dlhšiu dobu ako 2 roky.
    MARII7751 Aj ked mi ročna doba určita uplinie, a od vtedy by mala ist pani na MD. .
    Tweety Ak sa predlží, tak áno, ak nie, PP skončí.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.