Zavrieť

Porady

Poistenie v nezamestnanosti

Podľa nového zákona platného od 01.01.2018 mi chýba 15 dní do obdobia splnenia podmienky odpracovania 730 dní na nárok na podporu v nezamestnanosti v posledných 4 rokov pred zaradením do evidencie na ÚP. Môžem si týchto 15 dní dobrovoľne doplatiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Môžeš, ale zaevidovať sa chod až po splnení podmienky... 15 dní si musíš zaplatiť aj zdravotné poistenie ako samoplatitel.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    spätne neporiešiš nič, ale môžeš sa teraz dobrovoľne poistiť na balík SP- ak teda nemáš momentálne povinné poistenie v SP ako zamestnanec . Alebo ak si povinne poistená szčo - tak k tomu si pridáš dobrovoľne len PvN.
    keby si napísal presné údaje - už si mohol mať aj presnú odpoveď
    pozri tu časové verzie (od 1.1.)
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-461
    Naposledy upravil Katy a R : 18.12.17 at 20:11
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Banská Štiavnica Momentálne som na inv. dôchodku s mierou poklesu 45 %.
    veronikasad Pracovný pomer trvá?
    Katy a R dôležité je, či máš, alebo nemáš povinné poistenie (ako zamestnanec) - ak nie - tak sa môžeš ísť zajtra dobrovoľne poistiť
    Banská Štiavnica Nie som zamestnanec, mám len čiastočný invalidný dôchodok. Koľko by som musel asi doplatiť ?
    veronikasad Odkedy nepracujes? Vymeriavací základ pre výpočet dávky v nezamestnanosti sa počíta z posledných 24 mesiacov. prípadná PN je vylucitelna doba.

    Zaplatiť by si musel pomernú časť celého balíka poistenia z minimálneho vymeriavacieho základu. Do konca roka už nestíhaš celých 15 dní, od 1.1. sa minimalny vymeriavaci základ zvyšuje.
    Dobré si prepočítaj dní ku dňu evidencie, aby si neplatil zbytočne a či novela zákona je účinná od 1.1.2018
    Katy a R ak potrebuje 15 dní - tak od zajtra mu to vychádza do 3.1. - až potom sa zaeviduje. Výšku ani tak nerieši - ale aby mal dostatočnú dobu poistenia (ale možno že sa dá aj s výškou veľa urobiť???)
      zbaliť

    Poistenie v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.