Zavrieť

Porady

Je možné previesť peniaze z vkladnej knižky na účet v rámci rovnakej banky?

Ak áno, je táto služba aj spoplatnená. Mám Slovenskú sporiteľňu.
5 komentárov     zbaliť
buchač Ešte mi povedz, že to chceš urobiť cez IB a ma trafí....
tomtr Láskavo sa ukľudni a nerob zo mňa hlupáka. Ku vkladným knižkám žiaden IB nie je.
tomtr A keď už máš múdre reči tak použi schopnosť čítať ako sám píšeš. Nikde som nepísal, že to idem robiť cez IB. Fakt z tvojej strany drzé a arogantné.
buchač Zvykaj si...niekto je síce (možno) drzý a aj (určite) arogantný...no rozhodne viac informovanejší, múdrejší.
Hlupáka z Teba nerobím...zvládaš aj sám...

Máš dve možnosti :
1. Zatelefonovať na najbližšiu pobočku
2. Ísť osobne
Alebo mám za Teba ja urobiť ? Kľudne môžem...mám v kontaktoch uložené číslo na "moju"bankárku v SLSP.

Ale šak sa zamysli (bude ťa to asi aj bolieť), čo vyplýva z vkladnej knižky.
- je možný len osobný kontakt
- ja poznám len vklady a výbery
- presun neexistuje
- čiže vyberieš z VK a následne urveš na účet
- poplatky sú podľa cenníka

Zložité, alebo si pochopil ?
tomtr nemám sa čo zamýšľať, dá sa diskutovať aj slušne. Sám si domýšľaš niečo čo som nepísal. Ale ked má niekto veľké ego tak debata je zbytočná.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Vklady sú upravené v občianskom zákonníku a sú určené na sporenie - prepožičanie peňazí banke za úrok.
Bežné účty sú upravené v obchodnom zákonníku a sú určené na uskutočňovanie platieb.

Vkladné knižky majú číslo, ktoré má dnes formu bežného účtu. S peniazmi na vkladnej knižke sa môže nakladať, teda nielen vyberať. Vždy však treba predložiť vkladnú knižku. Ani exekútor nemôže bez predloženia vkladnej knižky peniaze vybrať.
Na iný účet sa prevedú peniaze najmä pri zrušení vkladnej knižky. Dá sa to urobiť, ak banka súhlasí (za peniaze všetko).

SLSP deklaruje, že prevodné príkazy z vkladnej knižky nerobí. V rámci banky by však presun urobiť mohla - aj keď ako výber (po predložení VK) a následné pripísanie na iný účet.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
KEĎ VRAVÍM, že NIE...tak to aj znamená, ŽE NIE:


https://www.slsp.sk/sk/ludia/sporeni...revodny-prikaz


P.S.:
Odkaz pre zadávateľa a aj pre 896ku.

Keď vravím, že som múdrejší a aj informormovanejší, tak aj znamená, že JE TO FAKT.
Že som arogantný...to je tiež fakt.
Naposledy upravil buchač : 20.12.17 at 14:02
SLSP.png  
SLSP1.png  
1/1
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
ivka70 co je v tom linku, co hovori o tom, ze to nejde?
buchač Doplnené...
buchač Hm...

Otázka znie, či je možné previesť love v rámci SLSP...tak sem nemiešaj tú PB.

Nejaká smiešna banka = Poštová banka = najhoršia na trhu ma absolútne netankuje...ergo na ňu seriem.
Banka, ktorá predáva vo svojich pobočkách sracáky, nie je u mňa bankou.
mBank je tiež všetko možné, len nie dôveryhodnou banko.

Ty si pri priehradke PB pani POVEDAL ??? A ona len tak,bez nejakých lajstier, bez podpisu urobila transakciu ?
Tak to hovor vieš komu...

...a ozaj...nejaký link by nebol ? Na potvrdenie tvojich slov ?
Mária27 časté otázky v SLSP: Môžem z vkladnej knižky realizovať jednorazový prevodný príkaz?
Nie, vkladná knižka je určená na sporenie a môžete z nej realizovať len hotovostný výber na všetkých našich pobočkách.
  zbaliť

anet je offline (nepripojený) anet

anet
Mam VUB a na vkladnu knizku viem previest peniaze cez IB z beznych aj terminovanych uctov, cez IB mam aj prehlad o vkladnej knizke. Ale z vkladnej knizky peniaze previest na bezny ucet neviem, viem ich len vybrat priamo na pobocke z vkladnej knizky. Podla mna nie je mozne previest cez IB peniaze z vkladnej knizky.

Je možné previesť peniaze z vkladnej knižky na účet v rámci rovnakej banky?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.