Zavrieť

Porady

Kúpa auta nesedia papiere

Zdravím . Kúpil som auto valník sk. N1. staršiehieho dáta r.v94. Pán predomnou ho mal dva roky a nemal s ním žiaden problém. Ja som šiel po polroku na STK a tam ma stopli, že auto má v papiereoch napísané, že je to skriňová dodávka a pristavil som valnik. Na políci maju v histórii, že auto je od začiatku výroby písané ako skriňová dodávka. Predávajúci tvrdí, že on ho kúpil ako valník a nič neprerábal a má aj fotky ako ho kupoval . Spojil ma z predávajúcim od koho on kupoval. Firma taktiež predávala a kupovala valník a robili aj STK a vše ok. Volal som na STK kde bola robená posledná TK a tam bol pristavený valník. Čo bolo v papieroch nevedia tie nearchivujú ale vraj ak bola skriňa tak ich pracovník pochybil. Prvého majiteľa som zatial nezistil.
Mal niekto s niečím takýmto skúsenosti? Neviem na koho sa obrátiť. Zase to riešiť cez dopravný inpšpektorát alebo okresný úrad odbor dopravy? Mne vychádza tak, že úplne prvý majteľ prestavil auto načierno a spravil STK v 90 rokoch bolo všetko možné. Importer auta mi napísal , že tieto vozy sa dodávali ako skrina alebo ako podvozok určený na nadstavbu. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    neviem či to platí aj pre tento konkrétny prípad, ale opravy chýb a nezrovnalosti v OEV rieši dopravný inšpektorát.. po STK táto vydá dočasný protokol STK, kde uvedie chybu a správny údaj, s protokolom (orginálom) plus PZP navštíviš DI, kde urobia úradnú opravu bezplatne, vystavia nové OEV, a s tým ideš znovu na STK, kde to už akceptujú..
    http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=192210

    Kúpa auta nesedia papiere

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.