Zavrieť

Porady

Prevod bytu pri BSM

Ahojte,
Spolu s manzelkou mame byt v bezpodielovom spoluvlastnictve. Chcel by som svoj podiel previest na manzelku. Ake mam moznosti realizacie, ked nie som podnikatel, cize nie je mozne podat navrh na zrusenie BSM tym z manzelov ktory podnikatelom nie je? Aka bude danovy pohlad na uvedenu problematiku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Tiež som svoj podiel bytu chcela previesť na manžela. Manžel sa radil s právnikom a najjednoduchšie riešenie - neviem, či nie aj jediné bolo, že si manžel urobil živnosť - a potom som podala návrh na rozdelenie bezpodielového spoluvlastníctva. Súčasne sme uzatvorili dohodu o rozdelení spoločne nadobudnutého majetku. Bolo to však už dávnejšie, takže je dosť možné, že sa to teraz dá urobiť aj inak. Osobne som však s právnikom ani vtedy nehovorila, takže by som sa musela spýtať na to polovičky.

    Lubosz15 je offline (nepripojený) Lubosz15

    Lubosz15
    Dakujem za reakciu. Postup co si uviedla je realizovatelny ale zda sa mi byt casovo narocny. Vybavenie zivnosti a nasledne rozdelenie majetku (predpokladam sudnou cestou) zaberie dost casu.
    Neexistuje nieco kratsie a akcnejsie?

    Danabard je offline (nepripojený) Danabard

    Danabard
    Myslím si, že najrozumnejšie by bolo pradiť sa v tejto veci s notárom. Oni sa s tým stretajú v každodennej praxi.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Lubosz15
    Dakujem za reakciu. Postup co si uviedla je realizovatelny ale zda sa mi byt casovo narocny. Vybavenie zivnosti a nasledne rozdelenie majetku (predpokladam sudnou cestou) zaberie dost casu.
    Neexistuje nieco kratsie a akcnejsie?
    Hm, vyzerá to, že nie. Včera som debatila večer s manželom, ako to teda bolo, keď sme chceli, aby bol byt len na jedného z nás. V tom čase - pred 4 rokmi mu právnik povedal, že inej cesty niet. Darovať sa dá len medzi príbuznými, nie medzi manželmi. Takže vlastne jediná cesta bola táto. Netrvalo to dlho - vybavenie živnosti nie je nejaké zdĺhavé, ani súdne sa to nenaťahovalo. Ak to človek potrebuje a ide naozaj za tým... U nás sme dávali právnikovi dosť čas - proste nič nás k tomu netlačilo, aby to bolo dovtedy a dovtedy... no a určite nám to celé aj s vyjadrením súdu netrvalo dlhšie ako 2 mesiace.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.