Zavrieť

Porady

Vlastním sro a som výsluhový dôchodca mám nárok na vyplácanie nemocenskej v prípade PN?

Som konateľ v malej sro nemám zamestnancov a poberám výsluhový dôchodok. Má pre mna význam pýtať si v prípade nemoci PN? Čo by som mala spraviť ak by som chcela mať v prípade PN vyplatenú dáku nemocenskú? Ďakujem



Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
ivka70 si aj zamestnancom so mzdou ci odvadzas nemocenske poistenie za seba, z odmeny konatela?
AdriánaBal Som malý podnikateľ v oblasti služieb takže neodvadzam nič keďže poberám výsluhový.d.,.platím iba licenciu za sro...
ivka70 Na to, aby bolo z coho PN vyplacat, musi existovat nemocenske poistenie.
Takze v tvojom pripade vypisanie PN je zbytocne, kedze nie je NP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na to, aby bolo z coho PN vyplacat, musi existovat nemocenske poistenie.
    Takze v tvojom pripade vypisanie PN je zbytocne, kedze nie je NP.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Prvých 10 dní si vyplatíš z firemných prostriedkov takto prvé tri dni 35%, 7 dní 55% z priemernej mzdy vyplatenej za uplynulých 12 mesiacov, ďalšiu dobu PN ti preplatí sociálna poisťovňa z priemeru vyplateného za uplynulých 12 mesiacov v tvojom prípade to bude veľká NULA. Inak som starobný dôchodca minulý týždeň som bol nemocný tak by som mal žiadať aby mi niekto preplatil PN
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Oprav si, prvé 3 dni je to 25%.
    pavol54 dakujem
    veronikasad Pavol, ak si povinne poistená SZČO, máš nárok na nemocenské aj ako starobný dôchodca.
    veronikasad Nie je zamestnancom s.r.o., preto nie je dôvod ani na výplatu náhrady príjmu za prvých 10 kal.dní.
      zbaliť

    Vlastním sro a som výsluhový dôchodca mám nárok na vyplácanie nemocenskej v prípade PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.