Zavrieť

Porady

Ako zvesiť dvere z pántov?

Ahojte, iste to znie divne, neviem zvesiť dvere z pántov. Jedná sa o klasickú železnú zárubňu a relatívne lacne vyzerajúce dvere s presklením. Dvere sa pri otáčaní voľne hýbu. Skúsil som ich nadvihnúť podbitím drevených klinov. Pánty som zastriekal s WD40. Nepomohlo. Pánty su k zárubni privarené. Nemáte niekto nejaký tajný fígeľ, čo s tým? Nerád by som ich musel rozsekať. Ďakujem za odpovede.

Pomohlo vykývanie, ale len tesne okolo jedného miesta (uhla otvorenia).
Naposledy upravil jaro.slav : 02.01.18 at 10:42 Dôvod: problém vyriešený
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    páčidlom umiestneným medzi podlahou a dverami tesne v ose pántov cez páku(tlačíš na jednej dlhšej strane dole, druhá kratšia zdvíha) zdvíhať, druhou rukou robiť krátke otáčavé pohyby dverí okolo osi pántov. malo by to ísť milimeter po milimetri. Ono stačí aby tie osy pántov neboli presne v ose závesov
    doplním:dvere musíš otvoriť tak, aby sa ti pri dvíhaní neopreli o falc zárubne.
    Naposledy upravil pavol54 : 30.12.17 at 10:00
    ZahradnikAmater Ako podložka kladivo, ako páčidlo silnejší skrutkovač, nohou dvíham.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Každé dvere sa dajú z pántov zvesiť (ak ovšem tie pánty nie sú proti sebe) - ak ti to nejde, podbíjaním nič nedosiahneš - potrebuješ tými dverami aj kývať (aby sa pri zvesovaní z pántov aj na nich mierne otáčali sprava doľava a naopak - často pri tomto stačí týmito dverami kývať v rozmedzí cca 15-30 cm a postupne sa z pántov dostanú.

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    Treba ich kývať a ťahať nahor, ja si pritom pomáham jednou nohou a ked tam zavesíš nové, šupni tam trocha vazelíny, indulony

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Privarená je len dolná polovica, logika, ináč by sa neotáčali. Otvor dvere v pravom uhle, musia ísť, alebo sa ti to už podarilo a zabudol si tu napísať?
    misoft dobrá poznámka - si mi pripomenula môjho suseda, ktorý dával dole dvere celú hodinu a nešlo to. On je síce ingelér, ale inak totálne drevo - dvere si len pootvoril a samozrejme, zárubňa mu to "nedovolila" - tak som mu (zavolal ma, aby som mu pomohol) to zvesil, stačilo len dokorán otvoriť a za pár sekúnd boli zvesené. Čumel ako taký PUK.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    " Dvere sa pri otáčaní voľne hýbu." Dvere môžeš otáčať, pokiaľ nie sú na pántoch. Potom len otvárať, a zatvárať, oddeľujú dva priestory. Vchodové, vonkajší a vnútorný. Vnútorné, oddeľujú vnútorné miestnosti. Otvor ich na 90° od zárubne a podvihni, prípadne doporučené náradie použi, pajser, ak nejdu zvesiť, tak sa na to vy.er. Zavolaj si na to odborníka, ten ti ich za peniaze isto zvesí!

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    foto by pomohlo, asi nám nehovoríš všetko

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    pavol54, KoxXxo, pmajap, 901
    Komentár, nie odpoveď (4)
    0

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Kliny sú na dve veci...ak ich podbíjaš pod dvere, tak zároveň tie dvere sa aj posúvajú, kde následne vzniká tlak na súčasti pántu.
    WD40 nie je zázrak, neúčinkuje okamžite.
    Osobne by som šiel do pajseru a ním nadvihol dvere.

    ....a ozaj, pánty dverí majú dve časti.
    Jedna je vo dverách a tá druhá privarená k zárubni.

    Ako zvesiť dvere z pántov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.