Zavrieť

Porady

Windows 10 odobratie aplikacie ,,Asistent pri aktualizácii na Windows 10"

Ako mam trvalo odstranit z pracovnej plochy ,,Asistent pri aktualizácii na Windows 10". Mam W10 Home. Zakazal som aktualizacie (Upgrade) W10 na vyssie verzie za pomoci registrov a zakazom pripojenia suborov z priecinka ,,Windows10upgrade" k internetu za pomoci antiviroveho programu. Zatial mi to takto funguje a Upgrade sa nevykonava, ale prekaza mi ta ikona na ploche a aj ked dam odinstalaciu tejto aplikacie, sice sa odinstaluje ale za chvilu je zasa naspat. Dovodom je ze kazdy upgrade mi pokazil system...... Bezne aktualizacie som samozrejme nezakazal, tie mi bezia dalej, len sa neupgraduje na vyssiu verziu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak je to "zástupca" - klik PTM a Odstrániť.
    Alebo (máš desiatky - takže budem len hádať) vliezť do registrov -
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft|Windows\Cure ntVersion\Explorer\Desktop\NameSpace a tam vyhľadať potrebný kľúč a vymazať.

    https://support.microsoft.com/cs-cz/help/790417
    Tiež ikony sú súbory s príponou -*.lnk - tie (ak si ich vytváral pod svojim účtom) sú v C:\menouctu\Documents and Settings\Plocha (alebo Desktop) - a tam zmažeš.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    julo24 To ale vsetko viem. Ide o to, ze ked to odstranim, alebo aj uplne odinstalujem, cca za hodinu je to zasa naspat. Potrebujem vediet ako sa toho nadobro zbavit. Musi existovat nieco co zisti ci to mam a ak nie tak to automaticky znova nainstaluje. A toto nieco treba zrejme odobrat. Ide o priecinok ,,Windows10upgrade" ktory sa vzdy znovu a znovu sam doinstaluje na ,,C" a odtial sa vytvori ikona na plochu.
    Mozno keby sa v registroch dal spravit prikaz na zakazanie nejakej ikony na ploche - to by mi stacilo, ostatne som uz totiz poriesil ako som uz vyssie pisal.
    misoft Hľadaj Windows Upgrade Assistant, alebo pozri
    julo24 Dakujem, ale to video je nepouzitelne. Ako som pisal v prispevku, toto som urobil ako jednu z veci. Ale po kratkom case (cca do hodiny) sa to samo zasa doinstaluje naspat a som tam kde som bol.
    misoft Ty si zakázal len upgrade na vyššiu verziu (vydanie), ale ostatné si nezakázal. WU vypni a basta.
    Položka Services - wuauserv /WU/ nastav na -distable
    Tiež BITS /Background Intelligent Transfer Service/ -distable
    https://www.howtogeek.com/wp-content...a5501b2422.jpg
    Alebo PowerShell: stop-service wuauserv set-service wuauserv –startup disabled
    alebo priprav si súbor *.reg:
    Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsUpdateUX] "IsConvergedUpdateStackEnabled"=dword:00000000 [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsUpdateUX Settings] "UxOption"=dword:00000000
    julo24 Dakujem za rady, medzicasom sa mi to podarilo definitivne vyriesit. Pomohlo toto:
    julo24 1. Este by som chcel doplnit pre istotu ten tvoj prikaz do registrov, je na stranke Microsoftu a nesluzi na zablokovanie update, ale naopak na opravu ak niekomu update prestalo fungovat. Nasiel som to vsak aj na jednej stranke akoze na zablokovanie, kde to dal nejaky vtipalek. Ale je to urcite na opravu, nie na blokovanie.
    Ak by som to pouzil, zasa by mi zrejme zacalo nanovo updatovat co som uz pracne zablokoval.

    2.K ,,Local Group Policy" - toto sice funguje, ale nie na Windows 10 Home, tam tato moznost nejestvuje.
    misoft Písal som - budem hádať - nemám desiatky a pokiaľ mi sedmičky budú slúžiť, tak až do roztrhania CPU
    julo24 ale i tak Ti dakujem za snahu :-)
      zbaliť

    Windows 10 odobratie aplikacie ,,Asistent pri aktualizácii na Windows 10"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.