Zavrieť

Porady

Aplikácie MSDOS pod Windows

Kúpil som program POHODA, nový počítač s Windows 2000, ale potrebujem ešte pracovať aj so softwérom MSDOS, ktorý v DOSovskom okne pom Win 95, a WIn 98 fungoval bez problémov.

Presypal som dáta do nového počítača, ale Win 2000 sa nespráva v DOSovskom okne priateľsky k aplikáciám, ktoré mi v starom počítači idú bez problémov.

Poraďáci poraďte fintu ktorú nepoznám, ako skamarátiť Wnin 2000 s dosovkými aplikáciami.

apo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

    2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac pepo_p
    problém je v tom, že Win 2000 je postavený na NTFS a nie na FAT. našiel som nasledujúci odkaz http://support.exe.sk/ff.asp?id=775 sk
    Hneď v úvode článku je aj odkaz na win 2000.
    http://support.microsoft.com/default...b;EN-US;165214 en
    Len je treba trocha angličtiny, ak nie aj dedukcia pomôže.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    pepo_p
    problém je v tom, že Win 2000 je postavený na NTFS a nie na FAT. našiel som nasledujúci odkaz http://support.exe.sk/ff.asp?id=775 sk
    Hneď v úvode článku je aj odkaz na win 2000.
    http://support.microsoft.com/default...b;EN-US;165214 en
    Len je treba trocha angličtiny, ak nie aj dedukcia pomôže.
    Ahoj pepo_p

    urobili sme úpravu HDD z NTFS na FAT32 nepomohlo,
    potom sme do autoxec.bat a config.sys nakopírovali podľa supportu príkazy a opäť to nepomohlo.

    Dosovské aplikácie nechodia, minimálne nereagujú ani na zadanie FILES=101 v config.sys

    Skús poradiť ako ďalej.

    apo

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Skús použiť túto úpravu súboru system.ini:

    Subor: /WINDOWS/system.ini
    Sekcia: [386Enh]
    Doplnit riadok: PerVMFiles=200 {pocet otv.suborov - max.255}
    Naposledy upravil andrej_rv : 15.11.05 at 21:10

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    andrej_rv
    Skús použiť túto úpravu súboru system.ini:

    Subor: /WINDOWS/system.ini
    Sekcia: [386Enh]
    Doplnit riadok: PerVMFiles=200 {pocet otv.suborov - max.255}
    Ahoj andrej_rv

    ano Tvoja rada ma ešte posunula k uspešnému spusteniu aplikacie v dosovskom okne

    Zatiaľ ďakujem

    apo

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    andrej_rv
    A už Ti to beží ?
    nebeží stále hlási, že nemôže otvoriť indexový súbor.

    Niektoré aplikácie sa ani nenaštartujú

    apo

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    andrej_rv
    A o aké aplikácie ide, resp. v čom sú programované ?
    Aplikácie BOOK KEEPER je písaná v CLIPRI. Tieto aplikácia sa naštartujú aj by chceli pracovať, ale nestavenie o počte otvorených súborov na 101 v config.sys ani v system.ini nezlepšilo stav. Keď idem do ponuky kde je požiadavka na väčší počet súborov volím z hlášky quit alebo default.

    Okrem kúpeného produktu BOOK KEEPER používam aj vlastný softwer napísaný vo foxpro 2.6. Tieto aplikácie nejdú vôbec.

    apo

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    S tým Ti asi nepomôžem. Ale na problém s foxom sa skúsim opýtať zajtra kolegu, mal W2000 a vlastné aplikácie vo foxe, možno niečo poradí. Viac hláv, viac kapusty

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    andrej_rv
    S tým Ti asi nepomôžem. Ale na problém s foxom sa skúsim opýtať zajtra kolegu, mal W2000 a vlastné aplikácie vo foxe, možno niečo poradí. Viac hláv, viac kapusty
    Vyskúšal som aj ďalšie z mojich programov napísaných vo foxpro. Jeden program ide celkom bez problémov, jeden len sa mihne čierne okno a nič a ďaší prgram oznamuje chybu v inštrukcii. Moje aplikácie sú zkompilované do exe súboru a tak sú spúšťané.

    Exe súbory mám v oddelenom adresari a v aplikácie spúšťam bat súborom v ktorom je cesta na uložený exe súbor. Spravil som aj pokus, že exe som presunul do adresára v ktorom sú databády, indexy aj spúšťací bat. súbor. Výsledok bol rovnaký.
    Počkám čo poradí Tvoj kolega.

    apo

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Ahoj andrej_rv,
    Ďakujem Ti, že si to so mnou ťahal včera až do neskorej noci. Keď som všetky počítače povypínal tak som si vymyslel ešte jedno riešenie, ktoré som teraz vyskúšal.

    Spúšťacie EXE programy z foxpro, ktoré mi nechodili som prekopíroval ešte raz z pôvodného počítača a tieto už chodia. Z toho plynie poučenie, že aj keď sa robí presýpanie údajov z PC do PC po sieti nemusí to všetko prebehnúť korektne, musím nanovo naištalovať aj celé foxpro.

    TERAZ už zostáva iba jeden problém a to prinútiť win 2000, aby dosovská aplikácia spustená v dosovskonm okne mala dovolené otvoriť väčší počet súbotov ako je daná implicitná hodnota. Moje vlastné aplikácie nehavarujú nakoľko ja neotváram taký počet súborov ako účtovný softwér BOOK KEEPER, krorý pri vojdení do menu otvorí všetky súbory, ktoré môžu byť v danej ponuke použité, z toho dôvodu parameter FILES musí mať hodnotu až 101.

    Ak Ti kolega niečo poradil tak mi poraď, alebo iný poraďák čo riešil problém pri prenose starších aplikácií do windowsov vyšších ako 98.

    Ďakujem
    apo

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    apo
    Ahoj andrej_rv,
    TERAZ už zostáva iba jeden problém a to prinútiť win 2000, aby dosovská aplikácia spustená v dosovskonm okne mala dovolené otvoriť väčší počet súbotov ako je daná implicitná hodnota. Moje vlastné aplikácie nehavarujú nakoľko ja neotváram taký počet súborov ako účtovný softwér BOOK KEEPER, krorý pri vojdení do menu otvorí všetky súbory, ktoré môžu byť v danej ponuke použité, z toho dôvodu parameter FILES musí mať hodnotu až 101.
    Ak Ti kolega niečo poradil tak mi poraď, alebo iný poraďák čo riešil problém pri prenose starších aplikácií do windowsov vyšších ako 98.
    S kolegom som dnes nebol - šiel po tovar. Ešte skús ten parameter v system.ini - pervmfiles - prepísať na 250 (maximum je 255), či to náhodou nepomôže.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Apo, ešte sa skús pozrieť, či nemáš v adresári \WINDOWS\SYSTEM32 súbor config.nt. Ak áno, zmeň alebo doplň tam príkaz files=240

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.