Zavrieť

Porady

MRP Windows alebo DOS?

Robo Robo

Robo je offline (nepripojený) Robo

Dobry den. chcem sa poradit, najmä s niekym kto pozna oba uctovné softvery pripadne presiel z DOSu na WINDOWS (podvojne uctovnictvo). Chcem si niektory kupit ale nakolko nepoznam ani jeden s nich prosim o radu, ktory z nich je lepsi, prehladnejsi, priatelskejsi na pouzivanie atd. mam demoverzie ale za taku kratku chvilu som nestihol vyskusat vsetko.
Dakujem velmi pekne.
Usporiadat
Robo Robo

Robo je offline (nepripojený) Robo

ozaj nevie nik poradit ci kupit MRP pre DOS alebo Windows? Fakt by som rad vedel nazor niekoho kto ma s tymi progamami skusenosti.
vopred dakujem za kazdy nazor.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Windovs.Dos nie,robí problémy.Tiež som zvažovala,ktorý kúpiť,teraz som rada,že mám windovs.
0 0
Robo Robo

Robo je offline (nepripojený) Robo

aspon nieco. dakujem Luna.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
S Dosovskou verziou som robila veľmi málo, pod ňou som robila mzdy, ale už obojo robím pod Windowsom, a som spokojná. Jednoznačne Ti odporúčam PU pod Windowsom. Má viacej možností. Lenka
0 0
ivan01 ivan01

ivan01 je offline (nepripojený) ivan01

ak je pre teba doležitá skladová evidencia tak DOS je lepší.(sklad má jednoznačne viac funkcií a aj viac variácií výstupov) Ale z perspektívneho hľadiska je win asi lepšie riešenie
Naposledy upravil ivan01 : 27.01.05 at 16:22
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

No ja by som Ti poradila pozriet sa po inom SW. Myslim, že MRP-aci zaspávaju na vavrínoch, zle sa s nimi robi.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Robím 10 rokov na DOSe JU,PU a Mzdy, bola som spokojná. Výhoda je, že lepšie vidim veci na obrazovke, lepšie môžem opravovať, nepoužívam myš a preto rýchlejšie pracujem s klávesnicou Takže som sa ťažko lúčila so starými programami, pretože teraz začínam prechádzať na WIN a to z dôvodu, že môžem cez internet mať aj Upgrade, čo v DOSe nie je. No zatiaľ sa to len zaúčam. Neviem, či sa nevrátim k pôvodnému programu. Mzdy som už zmapovala a sú celkom dobre. Nevidím žiadny rozdiel. Dám vedieť.
0 0
Jan B Jan B

Jan B je offline (nepripojený) Jan B

B.D.
Suhlasim s predchadzajucou ze v DOSe sa lepsie a hlavne rychlejsie da pohybo-
vat klavesnicou cez klavesove skratky a funkcne klavesy F1-10, tiez pre oci je lepsie viditelny. Pracujem v JU uz 9 rokov a som spokojny neuvazujem o zmene. Upgrade sa da stiahnut z internetu aj ked nie praimo z programu. Mzdy ale radsej robim vo Windows OBERON. Je rozdiel uctovat do dennika jednotlive polozky pripadne nahadzovat faktury a robit mzdy. Takze mzdy MRP nie. Velmi zlozite nastavovanie,
v OBERONe je prevazna cast prednastavena podla legislativy.
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
7 rokov som robila v DOSe všetko (PU,JU,MZDY) Rok robím vo Wind. tiež všetko.

Je to všetko iba zvyk, ale predsa by som sa priklonila Windowsu. Lepšie komunikuje s tlačiarňami a vôbec. Myslím, že DOS je už prežitok.
Ale priznávam, že DOS je lepší na zrak
Naposledy upravil Denisa : 30.01.05 at 17:03
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, neviete mi poradiť kde v sa dá v MRP PÚ nájsť predkontácie? neviem ich nájsť z programom sa iba zoznamujem nakoľko od 1.1.2010 chcem začať s ním robiť tak som si stiahla demoverziu. prosííííííííím o radu...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

anithocka Pozri príspevok
ahojte, neviete mi poradiť kde v sa dá v MRP PÚ nájsť predkontácie? neviem ich nájsť z programom sa iba zoznamujem nakoľko od 1.1.2010 chcem začať s ním robiť tak som si stiahla demoverziu. prosííííííííím o radu...
Pokiaľ ja viem, tak nikde. Zadávaš si ich sama na tie účtovné prípady, ktoré potrebuješ, prípadne najčastejšie účtuješ.
Nevýhoda - že si ich nahráš sama.
Výhoda - že sa nemusíš polhodinu hrabať v predkontáciách, aby si dokázala niečo zaúčtovať, a pred každým účtovaním nemusíš robiť najprv predkontáciu. Môžeš účtovať priamo, čiže píšeš účet MD, MD AE, D, D AE, podľa predkontácie dokladov.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

a môžem sa spýtať ako na to? to každý účtovný prípad si musím zaúčtovať tým, že zadám účet MD a účet D? a čo v prípade, že mám 100 faktúr mesačne, ktoré sa účtujú rovnako? vtedy ako sa postupuje?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

anithocka Pozri príspevok
a môžem sa spýtať ako na to? to každý účtovný prípad si musím zaúčtovať tým, že zadám účet MD a účet D? a čo v prípade, že mám 100 faktúr mesačne, ktoré sa účtujú rovnako? vtedy ako sa postupuje?
Zadať faktúru do knihy došlých faktúr, potvrdiť zaúčtovanie, v tele dokladu ísť na Text, kliknúť myšou, otvoria sa predkontácie, dať Editácia, a napísať si predkontáciu. Pri ďalšej faktúre zapísať fa, zaúčtovať, znovu na Text, vyhľadať predkontáciu.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ďakujem za veľmi skorú odpoveď a ešte mám jednu otázku teda ak Vás to nezaťažuje...akurát si všetko skúšam vo fiktívnej firme a neviem kde mám nastaviť aby na vydaných faktúrach mi vypisovalo meno ako to tam mám dostať kto vystavil faktúru? ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
anithocka Pozri príspevok
ďakujem za veľmi skorú odpoveď a ešte mám jednu otázku teda ak Vás to nezaťažuje...akurát si všetko skúšam vo fiktívnej firme a neviem kde mám nastaviť aby na vydaných faktúrach mi vypisovalo meno ako to tam mám dostať kto vystavil faktúru? ďakujem
Vystavíš si fa, ideš na výstupy - faktúra - objaví sa Ti okienko kde zadáš meno toho kto vystavil faktúru.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ešte mám ďalšie otázky ako nahrávať ID a bankové výpisy? mne sa ten program MRP zdá komplikovaný ale veľa účtovníkov ho vychvaľuje...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ID a aj bankové výpisy účtujem cez účtovný denník, zaúčtujem dátum, sumu a potom už idem na MD a D a cez F4 si určíš číselné rady pre ID a keď účtujem bankové výpisy tak do dokladu zapíšem číslo výpisu z bú.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

a keď mysimis robíš vzájomné zápočty pohľadávok a záväzkov?

skúšam tu F4 a nič mi to nerobí kde sa využíva?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Všetko čo sa týka pohľadávok a záväzkov aj úhrady sa robí cez knihu pohľadávok príp. cez knihu záväzkov.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

anithocka Pozri príspevok
a keď mysimis robíš vzájomné zápočty pohľadávok a záväzkov?
Účtujem cez interný doklad , používam účet 395 a zápisy
MD321/D395,
MD395/D311
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať