Zavrieť

Porady

Predčasné odubytovanie z internátu zo zdravtných dôvodov.

Dobrý deň, mám podobný problém ako mala Annie Rockov
, bývam na školskom dome v Nr. Bývam tam od začiatku semestra (september 2017). Hneď pri nástupe na internát sa mi vyskytli väčšie zdravotné problémy. Internát som potrebovala, ale žiadala som o internát, kde nie sú spoločné sprchy, záchody z dôvodu mojich zdravotných problémov. Žiadosť aj po doložení zdravotných dokladov a opätovného doprosovania sa nebola braná k úvahu, nevyhoveli mi. Na konci semestra sa zdravotné problémy veľmi zhoršili. Neviem ako môžem postupovať pri odstúpení zmluvy, pretože nenašla som náhradu za seba a platiť internát aj keď tam nemôžem bývať zo zdravotných dôvodov ,nemá to zmysel.
Nehovoriac o tom, že som v piatom ročníku a druhý semester ani nechodíme do školy a donútili nás platiť za celý školský rok. Tento rok ma poriadne nahnevali. Bývala som tam aj roky pred tým a nebol z ničím problém, preto ich nechcem právne napadnúť,že nespĺňajú ani základné požiadavky z vyhlášky č. 259/2008 Z. z.Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky o podrobnostiach o požiadavkách na vnútorné prostredie budov a o minimálnych požiadavkách na byty nižšieho štandardu a na ubytovacie zariadenia.
Ako by sa to dalo seriózne vyriešiť? Za akúkoľvek účinnú radu vopred ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
misoft No - internát si snáď neplatila na celý rok, ale platíš po mesiacoch. Tak jednoducho pôjdeš na správu internátu a oznámiš im, že od X.X. už nebudeš internát potrebovať a basta.
Domčina no maju v zmluve,že som zaviazana platit, do konca akademickeho roka (asi by bol problem s exekuciou ) ale ak by som si nasla nahradu, tak by to nebol peroblem, ale nahradu som nenasla......no nevedela som, ze to pride do takeho stadia, ze tam jednoducho nemozem byvat ...fakt neviem ze co teraz........
veronikasad Nechce sa mi veriť, pri súčasnom počte ubytovacích miest, že keď dáš nejaký inzerát na verejne dostupné miesto v škole alebo FB, že sa nikto neprihlási.
Domčina ver mi,že nie,.....je hrozne veľa piatakov, ktorí už nemajú ďalší semester a chcú sa intráku zbaviť, potom sú tam ľudia,ktorí dobrovoľne odýdu a dalších vyhodia zo školy, zrazu je tam mrte iest voľných a takmer nik sa nehlási....inzerráty cez UIS,FB, a 3 rozne stránky, plus vývesky v škole.......a už 2 mesiace nikoho neviem zohnať....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    ivka70 03.01.18 13:13 odstránil(a) z Porady

    Predčasné odubytovanie z internátu zo zdravtných dôvodov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.