Zavrieť

Porady

Môžem si dať do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane aj faktúru za dobitie kreditu z na heureke aj ked som neplatca DPH a heureka je platca DPH?

Mám eshop, nie som platca DPH a začal som využívať aj služby, konkrétne PPC systém na stránke heuréka.sk. Dňa 13.1.2018 som zaplatil vopred kredit vo výške 30 euro. No dnes mi prišla zo stránky heuréka.cz faktúra na 36,30 euro a 6,30 euro mám doplatiť s vysvetlením, že nie som platca DPH a musím doplatiť k sume 30 euro aj 21% DPH, čo je tých 6,30 euro. Je to v poriadku a ak áno môžem si túto faktúru potom dať v daňovom priznaní do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je to v poriadku, ak faktúra súvisí s podnikaním, výdavok bude VOZD r. 2018.

    Môžem si dať do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane aj faktúru za dobitie kreditu z na heureke aj ked som neplatca DPH a heureka je platca DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.