Zavrieť

Porady

Okamžité skončenie PP §68 a maródka

Mali sme zamestnanca, ktorý nám od polky decembra nechodil do práce, občas prišiel raz do týždňa a tak.... Napísali sme mu zakaždým napomenutie za závažné porušenie prac. disciplíny a dnes, keď sa zase nečakane zjavil sme mu dali podpísať okamžité skončenie PP podľa §68 ZP - PP sa skončil dňom prevzatia t.j. dnes. O nejaké 4 hod. zamestnanec prišiel s maródkou od dnes. Poslali sme ho s ňou do SP, že už u nás nepracuje. Len teraz si tým nie som úplne istá, keď ukončenie PP a PN je v jeden deň, ako postupovať? Ďakujem.
9 komentárov     zbaliť
veronikasad Nahlásili ste do SP prerušenie poistenia kvoli absencii ?
ZuzanaA Áno.
veronikasad Nárok na nemocenské mu nevznikne.
ZuzanaA Veronika, ešte som neriešila takýto prípad. Tažke pri absencii, teda pri prerušení poistenia nevzniká nárok na nemocenské,áno? A je to jedno či to bol deň či viac dní? Ako sa to posudzuje?
veronikasad Ani ja som neriešila. Nevznika v prípade, ak absencia bezprostredne predchádza začiatku PN - čo je asi váš prípad.
ZuzanaA Áno, to asi bude náš prípad. Takže nárok mu nevzniká. No, chudák, to sa asi nepoteší
ivka70 Ved si za to moze sam. A ani na nemocenske v ochrannej dobe nema narok, lebo nemocenske poistenie mu skoncilo pri zaciatku absencie ....
ZuzanaA Hej moze si za to sam, ale cloveku ho je aj tak luto Je sam a teraz bez prijmu, no nezavidim mu. Ale ked ono s niektorymi ludmi je tazko
ZuzanaA A este Veronika prosim, nie som si ista ci som mu spravne vykazala do SP prerusenie. Mal od 13.12.do21.12., 22.12 prišiel, potom boli sviatky, pracovalo sa od 27.12. Takze ma prerusenie 13.12.-21.12. a potom neviem ci az po sviatkoch teda 27.12. zaciatok? A to iste dalej, ked potom prisiel 5.1. (piatok) potom vikend a 8.1. zas neprisiel. Zacina mu absencia 8.1. ci uz od vikendu to hlasim? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak PP skončil dnes, a aj DPN je začatá dnes, preplatíte mu za dnešok náhradu príjmu, odstúpite doklad do SP., ktorá ďalej preplatí nemocenské.
    ( ak mu vznikol nárok)
    veronikasad neplatí, má prerušené poistenie kvoli absencii
    ZuzanaA Dnes mi volala pani zo SP, ze ten den 16.1. kedy sme s nim skoncili PP a zaroven potom doneisol marodku, mu musime preplatit. Nemoze mat za ten den A-ko, musime akceptovat jeho DPN..... Len pre info

    Okamžité skončenie PP §68 a maródka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.