Zavrieť

Porady

Hygienické minimum alebo potravinársky preukaz? Sezónna výpomoc manželovi v podniku.

S manželom máme v pláne otvoriť maličký podnik (čajovňu)s darčekovým obchodom. Manžel je SZČO-v čajovni bude sám pracovať, pripravuje sa na skúšky na hygienické minimum. Ja by som manželovi príležitostne vypomáhala v piatky a soboty v zimných mesiacoch. Potrebujem si spraviť aj ja hygienické minimum alebo stačí potravinársky preukaz? Viem, že ako manželka nemusím pracovať na zmluvu a sezónnym brigádnikom v podnikoch stačí iba ten preukaz. Ale ako to je v mojom prípade?
Ďakujem vopred za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    zdravotný preukaz určite, ale za tých 50 eur poplatku za hygienické minimum sa ti oplatí riskovať? Tú čajovňu ti aj tak príde skontrolovať pred uvedením do prevádzky RUVZ.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KristinaLet Ďakujem za reakciu-preto sa pýtam, chceme mať všetko naporiadku v súlade so zákonom. Ešte raz podotýkam, že čajovňa bude manželov podnik, ja budem vypomáhať cca 20-30 dní do roka. Nejde o tých 50 €, na skúšky sa treba samozrejme aj pripraviť. Otázka je, či je to potrebné nakoľko sa jedná o špecifickú situáciu: bezplatná výpomoc manželovi + sezónnosť (ak by manžel prijal študenta na občasnú brigádu, tomu stačí potravinársky preukaz).
    ivka70 ja myslim, ze ked staci pri dohode ZP, staci aj pri vypomoci ....
    pavol54 lenže ten dohodár ako cudzí človek urobí len to čo sa mu prikáže, ak urobí niečo čo nemal, na druhý deň môže už len zvonku chytať kľučku, kdežto rodinný príslušník je tam stále a môže dovoliť si viac a potom si navzájom vyčítať ak sa stane prieser za tých 50 ečiek to nestojí. zdravotný preukaz hovorí že nie si bacilonosič nič viac nič menej. hygienické minimum je penzum znalostí a hovorí čo musíš dodržať aby si nákazu z potravín a hygieny nepreniesla na iných
      zbaliť

    Hygienické minimum alebo potravinársky preukaz? Sezónna výpomoc manželovi v podniku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.