Zavrieť

Porady

Poistná udalosť - účtovanie v JU

Ahojte, mám pred sebou faktúru za opravu auta v hodnote 5 019,12 eur + DPH
1 003,82 eur, teda spolu 6 022,94 eur. My sme uhradili výšku DPH + spoluúčasť, t.j. 1 003,82+250,96= 1 254,78 eur.
Faktúru zaúčtujem do záväzkov v celkovej výške 6 022,94 eur s DPH. DPH si z faktúry uplatním celú. Čiastočná úhrada faktúry, t.t. 1254,78 eur bude VOZD. Ako zaúčtovať tú zvyšnú časť faktúry, ktorú poisťovňa uhradí priamo servisu? Môžem cez ID ako VNZD? Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Nerozumiem, prečo POZD, ak nám na účet nič neprišlo. Máme len faktúru na sumu 6022,94 eur, z ktorej sme uhradili DPH + spoluúčasť, čo je spolu 1254,78 eur. A zvyšok mám v záväzkoch neuhradené. Ako to vyrovnám?
    mondes Prosím Vás, je správne to zaúčtovať cez ID ako VNZD? Srdečná vďaka.
    Mikae Ja som to riešila akurát včera a kolegyňa mi poradila, že rovno pri nahrávaní faktúry najskôr nahodím normálne celú sumu faktúry a potom do druhého riadku uvediem úhrada od poisťovne suma mínusom, k faktúre pripojím krycí list kde je všetko rozpísané a tak mi v záväzkoch zostane len tá suma, ktorú máme uhradiť my.
    mondes Ďakujem veľmi pekne. No ja keď v záväzkoch pri nahrávaní faktúry si rozdelím, tak mi nevznikne nárok na uplatnenie celej DPH. Takže ja urobím úhradu cez ID ako VNZD.
    CHIC JankaO ti uviedla spravny postup. Aj ked poistne plnenie neprislo na vas ucet ale priamo servisu je to tvoj zdan.prijem ktory uctujes cez ID ako POZD a zaroven zuctujes zvysok FA ako VOZD.
    mondes Ale ako môžem účtovať zvyšok faktúry ako VOZD, ak časť faktúry bola zaplatená v hotovosti a ten zvyšok na ktorý sa pýtam mi "visí" v záväzkoch ako neuhradený. Jednoducho dám cez ID "douhradiť"? A potom ten POZD s čím spárujem?
    CHIC Mimochodom nemali ste platit v hotovosti nakolko FA je cez 5tis tak ziadna ciast.uhrada nesmie byt cash. Sumu 1254,78 uctujes v cleneni: 250,96 ako VOZD, 1003,82 ako VNZD (DPH). Ostava 4768,16 - to ako ti soft umozni uctovanie neviem posudit mne cez jeden ID umozni "sparovat" poist.plnenie ako POZD s douhradou zvysku FA ako VOZD.
    mondes Niee, to som sa pomýlila, bola to platba kartou, takže to išlo cez účet.

    Takže to avízo z poisťovni mám zaevidovať do pohľadávok? Až potom to cez ID dám ako POZD.

    Aj tak nechápem, prečo by som ja mala mať pohľadávku voči poisťovni, keď mi nič nezaplatia, ale zaplatia to autoservisu.
      zbaliť

    Poistná udalosť - účtovanie v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.