Zavrieť

Porady

Eshop neprevzal zásielku s odstúpením od zmluvy

Ako mám postupovať, keď som poslala tovar z eshopu na vrátenie (odstúpenie od zmluvy) do 14 dní od prevzatia, ale eshop zásielku neprevzal? Aj napriek tomu, že som ich upozornila mailom, že majú na pošte uloženú zásielku, ktorej končí odberná lehota, a poslala som im číslo zásielky. Na mail mi iba odpovedali otázkou, či sa jedná o reklamáciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Čo tak im napísať alebo ešte lepšie zavolať z akého dôvodu ju neprebrali? Možno ste ju poslali na dobierku a nemali ste alebo ste na vrátenie nemali nárok napr. pri tovare vyrábanom na zákazku. Keď vám odpovedia na túto otázku a zistíte dôvod môžete pristúpiť k ďalším krokom ako je napríklad reklamácia s potom súd.
    iweth_za Išlo o oblečenie, ani neskúšané s visačkami a v sáčku, v ktorom prišlo. Nebolo to poslané na dobierku. Toto ovládam, z mojej strany bolo všetko OK. Tak som sa teda pýtala na dôvod neprevzatia, len mi sucho odpísali, že o zásielke vedeli, ale boli v zahraničí. Neskôr mi poslali ďalší mail, že mi pošlú kuriéra na vlastné náklady. Peniaze síce ešte neprišli, ale je to zrejme vyriešené.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Oznámila si im, že odstupuješ od zmluvy písomne? Udávať dôvod nie je potrebné, ale treba im to jasne oznámiť.
    zze/2014-102/7/1
    zze/2014-102/8
    zze/2014-102/10
    a predajca musí potom toto
    zze/2014-102/9

    Upozorni ich na tento zákon.....
    profesional Heh.. upozorni porušovateľa zákona a on sa chudáčik napraví :-) Haha. A oni odpíšu, že ďakujú za informáciu a želajú pekný deň. Takéto upozornenie nezakladá žiadne právne účinky.
    iweth_za Postupovala som podľa ich obchodných podmienok, kde bol na stiahnutie aj formulár na odstúpenie zmluvy. Ten bolo potrebné poslať vypísaný spolu s tovarom do 14 dní od prevzatia. Oznámenie predom o odstúpení nevyžadovali. Ale spomenula som to v tom maili o zásielke.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    V tom prípade je nutné list a aj vec dať do súdnej úschovy. Dátumom prijatia do úschovy súdu vznikajú právne účinky, ako by boli list aj vec doručené tej firme.

    Eshop neprevzal zásielku s odstúpením od zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.