Zavrieť

Porady

Odstupenie od zmluvy (eshop)

Zdravim, objednaval som autoradio z nemenovanej stranky, kde sa dalo k nemu doobjdenat (iba zaskrutnut v ponuke) aj dvbt tuner a wifi modul. Bol mi dnes doruceny a rozhodol som sa ho vratit. Oni sa ale ohradzuju tym, ze to na zakazku robene a upravene specialne pre mna a ze to nie je mozne. A ja sa teda pytam: ved to je normalne v ponuke na zaskrtnutie kolonky pri tom produkte (to je ako odfajknutie dopravy napr kurierom) takze mi to nepride ze je to na zaklade mojej konkretnej poziadavky. Nebol nijak prestriekany ani upravovany len dodany modul na dvbt a wifi, ktory je tam bezne v ponuke. Maximalne nejaka uprava softwareu ale to sa da vratit spat, takze podla mna to nenesie znaky zakazkovej vyroby....co robit?
arizona Daj link na ich obchodne podmienky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ty si napísal všeobecne, ja ti všeobecne odpoviem.

    Podľa zákona 102/2014 § 7 ods. 6 spotrebiteľ nemôže odstúpiť od kúpnej zmluvy v týchto prípadoch:


    (6) Spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy, predmetom ktorej je
    a) ......
    c) predaj tovaru zhotoveného podľa osobitných požiadaviek spotrebiteľa, tovaru vyrobeného na mieru alebo tovaru určeného osobitne pre jedného spotrebiteľa,


    Ako si sám uviedol, rádio bolo upravené podľa tvojich osobitných požiadaviek. TIe požiadavky bolo možné vybrať vo voliteľných častiach tovaru. Ťažko povedať, či ešte niekto iný bude chcieť tiež rovnaké úpravy toho tovaru.

    Na druhej strane, ak to nemajú vyslovene uvedené v obchodných podmienkach, tak vrátenie tovaru nemôžu zamietnuť.

    Neviem jednoznačne posúdiť, či tvoj prípad spĺňa podmienky ustanovenia alebo nie (podľa ňa áno, takže predajca má možno pravdu - to je ale len môj názor), a asi ani nikto na porade ti jednoznačné stanovisko nedá.

    Ak sa nevieš dohodnúť s predajcom, požiadaj SOI o stanovisko.

    BOlo by pomohlo, keby si bol dal link na toho predajcu a na konkrétny produkt, ktorý si kupoval.

    Odstupenie od zmluvy (eshop)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.