Zavrieť

Porady

odstúpenie od zmluvy

zdrawim, mam nasledovny problem, a pomerne mi to dost hori..
situacia: dal som si opravit prevodovku-automat na zaklade zmluvy o diele, nie vsak do autorizovaneho servisu,... opravil, ale o xvilu sa pokazila tak ju zobral zase do opravy, .. opravil, druhykrat sa pokazila, tak ju zase zobral do opravy, a dohodli sme sa ze ak sa nepodari ju opravit tak ju ma vymenit za manual, tak urobil a zase sa pokazila,.. nexcem mu to tam uz davat, radsej to xcem dat do aut. servisu.. ale neviem ci mozem odstupit od zmluvy, ako to upravuje zakon.. nie som isty ci nie je moznost po tom ako trikrat nastala hore opisovana udalost ci sa neda od zmluvy odstupit, hmm vlastne ako hrube porusenie zmluvy,.. a do akej lehoty mu treba oznamit ze odstupujem od zmluvy..

vopred dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Pri oprave alebo úprave vecí je záručná doba 3 mesiace ak nie je dojednaná iná alebo určená osobitným predpisom inak.
    Ak je vec opravená vadne má objednávateľ právo na bezplatné odstránenie vady. Zhotoviteľ je povinný vadu odstrániť najdlhšie v dohodnutej lehote. Ak sa vada vyskytuje znova má objednávateľ právo na zrušenie zmluvy alebo na primerané zníženie z ceny opravy. Objednávateľ má v tomto prípade právo voľby. Pri zrušení sa potom zmluva zrušuje od počiatku, účastníci sa však musia navzájom vysporiadať.
    Pri zrušení treba vychádzať zo zmluvy o dielo ak je to tam upravené. Ak nie tak čo najskôr po poslednej oprave resp. opakovaní vady po poslednej oprave. Zvlášť lehotu OZ neupravuje.
    Pri zmluve o dielo sa dá aj odstúpiť od zmluvy. Ale to sa týka len do zhotovenia diela, alebo ak je zrejmé, že dielo nebude včas hotové alebo riadne vykonané. To však nie je Váš prípad.

    odstúpenie od zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.